Ersan Şen’den Özgür Hususi’e sert sözler: Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinde affedilecek hata değil

07.11.2023
Ersan Şen’den Özgür Hususi’e sert sözler: Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinde affedilecek hata değil

[ad_1]

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu süreci bitti. Geçtiğimiz gün CHP 38. Olağan Kurultayı gerçekleşti. 1366 delege genel başkanlık seçimi için sandık başına gitti. İlk turda Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Hususi salt çoğunluğu sağlayamadığı için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda Özgür Hususi, Kemal Kılıçdaroğlu’nu geride bırakarak CHP’nin 8. Genel Başkanı oldu. CHP liderini değiştirdi fakat seçim kongresinin yankıları bitmedi. Profesör Ersan Şen, konuk olduğu canlı yayında CHP kurultayını değerlendirdi. Şen, yeni Genel Başkan Özgür Hususi ile ilgili sert eleştirilerde bulunmuş oldu. İşte Özgür Hususi’in gündem olacak sözleri….

İçindekiler

‘DEMİRTAŞ’A SELAM ÇAKMASI KABUL EDİLECEK BİR HATA DEĞİL’

“İmamoğlu aday olsaydı Kılıçdaroğlu için bir hezimet olurdu. CHP’nin önündeki günler sıkıntılı. Ekiplerde değişim olabilir. Politika biçiminde bir değişim gerekiyor. Genel merkeze sıkışmış genel başkan gezilerinden ibaret politika biçimi yerine, halkla devamlı temas eden kadroların olması ihtiyaç duyulan bir sistemi belirlemek gerekiyor. Sayın Hususi, bir doğru bir yanlış yapmış oldu. Emekli beş generale isim sayarak merhaba göndermesi oldukça doğruydu. Emekli paşaların infazları devam ediyor. Fakat Selahattin Demirtaş’a merhaba çakması Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinde kabul edilecek bir hata değil. Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi Selahattin Demirtaş’a asla merhaba çakamaz, bu tarz bir olay yok. Şundan dolayı sokakta karşılaştığın Selahattin Demirtaş’a meclis grup toplantısında karşılaştığın sırada merhaba vermiyorsun. Kısaca siz kurultaydan Sayın Kılıçdaroğlu’nu takip ederek merhaba çaktığınızda Rize’de sizi, Sayın Erdoğan gömer. Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunuzu iddia ettiğiniz bir yerde Demirtaş zihniyetine merhaba çakamazsınız. Onun yeri orası değil.

DGDGDFG

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Kurultay’da CHP Genel Başkanlığı için Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Hususi yarıştmıştı. Özgür Hususi kurultaya hitap etmek suretiyle kürsüye çıktığında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya merhaba göndermişti.

“SELAM OLSUN”

Özgür Hususi, Demirtaş ve Kavala’ya merhaba gönderilmiş olduğu açıklamasında şunları söylemiş oldu:

Memleketimin dört bir yanında altı oklu bayrağı sallayanlara, Soma’da, Zonguldak’ta, Bartın’da yerin yüzlerce metre altında çalışanlara, İzmir’de Agrobay’da direnen bayanlara, Silivri’de Bakırköy’de hepimizin yerine yatan Can Atalay’a, Tolga Şardan’a, Osman Kavala’ya, Selçuk Mızraklı’ya, Selahattin Demirtaş’a merhaba olsun.

FHFHFGH

KILIÇDAROĞLU’DA DEMİRTAŞ’A SELAM YOLLADI!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmasına başladığı sırada Hususi benzer biçimde Demirtaş ve Kavala’ya merhaba göndermişti.

Kılıçdaroğlu, “Şu anda tutuklu olan Tolga Şardan’a, Can Atalay’a, Osman Kavala’ya, Selahattin Demirtaş’a, Tayfun Kahraman’a, Çiğdem Batar’a ve Sulh Pehlivan’a merhaba gönderiyoruz. Slm olsun size demokrasi kahramanları.” demişti.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN PARTİSİYİZ”

Hususi’in ifadelerinden öne çıkan sözler şöyleki;

“Biz geçmişten gelen büyük bir emaneti taşımanın yanında gençlerin gelecek hayalini hedefimiz sayan, onların kaygılarının yükünü sırtlarında taşıyanlarız. Biz Deniz Baykal’ın, Bülent Ecevit’in, İsmet Paşa’nın partisiyiz. Ve biz “Türkiye Cumhuriyeti ve CHP iki büyük eserimden birisidir” diyen Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz.”

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Feci kaza! Kafa kafaya çarpıştılar: Ölü ve yaralılar varFeci kaza! Kafa kafaya çarpıştılar: Ölü ve yaralılar var
"Özel kazanırsa mesleği bırakırım" demişti! Aktif gazeteciliği bıraktı, isim vermeden Altaylı'yı hedef aldı“Hususi kazanırsa mesleği bırakırım” demişti! Etken gazeteciliği bıraktı, isim vermeden Altaylı’yı hedef aldı
AFAD'dan, selden etkilenen Söke ile ilgili açıklama geldi!AFAD’dan, selden etkilenen Söke ile ilgili izahat geldi![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.