Görevinden çekilme eden Bakan Yardımcısı Duran, AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday talibi oldu

02.12.2023
Görevinden çekilme eden Bakan Yardımcısı Duran, AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday talibi oldu

[ad_1]

Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran yapmış olduğu açıklamada, Bakan Yardımcısı olarak sürdürdüğü görevini, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday talibi olabilmek için noktaladığını belirtti.

Yeni bir hizmet yarışı için yola çıktığını vurgulayan Duran, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kamu kurumlarında ülkeme ve milletime hizmet etme şerefine kavuştum. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak suretiyle görevde bulunduğum süreçte şahsıma duydukları itimat ve destek dolayısıyla ilgili bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.” ifadesini kullandı.

GALz2_PWUAAbJFI

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Toplumsal medya hesabından izahat icra eden Duran, “Sakarya büyük sevda” diyerek hayırlı bir başlangıç yapmak için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yaptığını kaydederek şu şekilde devam etti:

“Bu zamana kadar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle görevde bulunduğum kurumlarda daima ülkemize ve milletimize hizmet halindeydik. Son olarak Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak, ülkemize ve milletimize bu alanda hizmet etme imkanı buldum. Sakarya’mızda başlamış olan milletimize hizmet yolculuğumuzu gene şehrimizde sürdürmek için kollarımızı sıvadık. Bürokrasinin çeşitli kademelerinde edindiğim informasyon ve tecrübeleri, şehrimiz için hayata geçirmek isterim. Biliyorum ki Sakaryalılar, daima en güzel hizmetlere layıktır. Hemşehrilerimiz şehrine daima büyük bir sevdayla bağlıdır. Hizmette eşit, adil, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir vizyon çizmek ve bu şuurla hizmet etmek idealiyle şehrimdeyim. Sakarya’mızın jeopolitik konumunu fırsata çevirerek ticarette, üretimde, teknolojide, tarımda, kültürde, sanatta, sporda, eğitimde ve şehirciliğin her alanında ilklere hep beraber imza atacağımızı vurgulamak isterim.”

GAQnd9MWIAADMxc

Sakarya’nın potansiyelinin bilincinde bulunduğunu, bu potansiyeli vizyoner dokunuşlarla yaşanabilir ve sürdürülebilir kent kimliğine kavuşturmak için var gücüyle çalışacağını belirten Duran, açıklamasında, “Aday adaylığı sürecimin bu vesileyle yine hayırlara vesile olmasını diliyor, siz kıymetli hemşehrilerime en derin hürmetlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Büyük Sakarya sevdasıyla nice güzel yarınlara.” ifadelerine yer verdi.

Keşfet
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Üst geçitten atlayan kişi ağır yaralandıÜst geçitten atlayan şahıs ağır yaralandı
Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden Kayseri İl Göç İdaresi ile ilgili iddialara yalanlamaDezenformasyonla Savaşım Merkezinden Kayseri İl Göç İdaresi ile ilgili iddialara yalanlama
Putin imzayı attı! Rus ordusundaki asker sayısı arttıPutin imzayı attı! Rus ordusundaki asker sayısı arttı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.