Ganire Paşayeva kimdir? Azerbaycan Eski Milletvekili Ganire Paşayeva niçin öldü, hastalığı ne? Acı yitik!

29.09.2023
Ganire Paşayeva kimdir? Azerbaycan Eski Milletvekili Ganire Paşayeva niçin öldü, hastalığı ne? Acı yitik!

[ad_1]

Ganire Paşayeva’nın ölüm sebebi merak ediliyor. Türkiye’ye olan yakınlığı ile de tanınan Paşayeva’ya hipotoni tanısı konmuştu. Geçtiğimiz gün yoğum bakıma alındığı açıklanan Paşayeva’nın bugün akşam saatlerinde vefat etmiş olduğu haberi duyuruldu. Vatandaşlar ‘Paşayeva niçin öldü ve Hipotonik nedir’ sorularının yanıtını araştırıyor. İşte Azerbaycan Eski Milletvekili Ganire Paşayeva ile ilgili detaylar…

GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?

Ganire Paşayeva 24 Mart 1975’te Azerbaycan’ın Tovuz şehrinde dünyaya geldi.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Kısmı ile Bakü Devlet Üniversitesi Internasyonal Hukuk Kısmı’nden mezun olan Paşayeva, 1998’de televizyonculuğa başladı.

ezgif.com-webp-to-jpg (19)

Paşayeva, 2005’te Haydar Aliyev Fonu’nun Halkla İlişkiler Departmanının başına geçti. Kısa bir süre sonrasında 6 Kasım 2005’te meydana getirilen parlamento seçiminde Tovuz Milletvekili seçilen Paşayeva, mecliste değişik görevlerde bulunmuş oldu.

Paşayeva, son olarak Ulusal Meclisin Kültür Komisyonu başkanlığını da yürütüyordu. Ganire Paşayeva, Türkiye’de sayısız etkinliğe katıldı.

ezgif.com-webp-to-jpg (18)

Türk dünyası üstüne fazlaca sayıda yazı ve konuşmaları bulunan Paşayeva, “Türkiye’nin kuvvetli olmasının Türk dünyasının kuvvetli olması” anlamına geldiğini savunuyordu.

GANİRE PAŞAYEVA NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NE?

Ganire Paşayeva, deposu bilinmeyen hipotonik durum tanısı ile 24 Eylül’de başkent Bakü’de hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Eski vekil bugün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Ölüm sebebi ile ilgili hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı.

ezgif.com-webp-to-jpg (21)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yağıştan en çok o ilçe etkilendi! Metrekareye...Yağıştan en fazlaca o ilçe etkilendi! Metrekareye…
Hollanda’daki silahlı saldırılarda can kaybı yükseliyor!Hollanda’daki silahlı saldırılarda can kaybı yükseliyor!
Elinde sopayla çıraklarını süründürmüştü! Kuaförün cezası belli olduElinde sopayla çıraklarını süründürmüştü! Kuaförün cezası belli oldu[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.