Seçim gecesini özetleyen CHP’li Tuncay Özkan canlı yayında gözyaşlarını tutamadı: Fethullahçı linç Genel Başkanımıza uzandı

19.05.2023
Seçim gecesini özetleyen CHP’li Tuncay Özkan canlı yayında gözyaşlarını tutamadı: Fethullahçı linç Genel Başkanımıza uzandı

[ad_1]

CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Görevli Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Habertürk’teki canlı yayında Kübra Par’ın seçimle ilgili sorularını yanıtladı.

Özkan’ın açıklamaları şu şekilde:
“Takip sisteminde hiçbir eksiklik yok. Problem şuradan kaynaklanıyor. Bir kere niye Ekrem Bey ile Mansur Bey çıktılar? Onlar aslına bakarsanız Cumhurbaşkanı yardımcıları. Seçim işlemini onlar yapıyor. Evet biz öndeydik orada. AA ile bizim sandık sistemimiz içinde oldukça büyük fark vardı. Recep Tayyip Erdoğan 60’la başlamıştı, ikimiz de 50’yle başladık. AA’nın manipülasyonundan kaynaklanıyor. AA, 60’la başlatamaz. Aynı neticeleri alıyoruz. Islak imzalı olarak bizlere ulaşanla AA aynı. Fakat AA Recep Tayyip Erdoğan’ın ruhsal üstünlüğü için 60’dan başlatıyor. ANKA bizim dışımızda. Piyasada, sahibi belli. ANKA’nın çalmış olduğu veriler sandık başlangıcında 1000 kişinin gönderilmiş olduğu veriler. ANKA’ya sormuş oldum ‘ne oldu’ dedim. İtirazlar yüzünden veriler yükselememiş. Sandık aynı sandık ikimiz de aynı sonucu alıyoruz. İlk sandıklar açıldığında Genel Başkanımız yüzde 50’deydi. CHP bir tek oyun bile çalınmasına izin vermez. Bunlar dışarıdan meydana getirilen manipülasyonlar. Tek bir oyun bile peşindeyiz.”

tuncay özzkan

“İSYANIM FETHULLAHÇIYA, ALÇAĞA, NAMUSSUZA”

“Onursal Adıgüzel kendi açıklamasında belirttiği şeklinde. Kamuoyunda linç yaşıyoruz. Bugün son olarak gördüğüm Fetullahçı linç genel başkanımıza uzandı. Toplumsal linç önü alınabilir bir şey değil. Masum olanları anlayışla karşılıyorum. Benim 8 yaşındaki oğlum evde 1 saat ağlamış. Benim ağlamadığımı kim söyleyebilir? Dünyanın emeği var orada. 6 yıl cezaevi var orada. Tüm o süreçleri niçin yaşıyoruz. Bu şekilde rahat iki tane tweetle olacak şeyler değil. Biz varlığımızı koyuyoruz. Burada isyanım Fethullahçıya, alçağa, namussuza. CHP’nin büyük savaşım ile buralara geldiğini görmeyenlere. Daha güzel daha iyi bir Türkiye’ye gelmek için ağlıyoruz. Biz mücadeleden geliyoruz. Biz varlığımızı koyuyoruz. Ben cumhuriyet mitinglerini meydana getiren adamım, Mustafa Kemal’in sancağını yüreğimde taşıyan insanım. Bunun için 6 yıl hapis yatan insanım. 6 yıl hapis yatırılmış, ‘beraat ettin git’ denilen adamım. Fethullahçısıyla, PKK’lısıyla savaşım etmiş adamım. Arkadaşlarımızın duygusal tepkisini anlarız, onlar bizim canımız. “

özkan4

“FETHULLAH TERÖR ÖRGÜTÜYLE YILLARDIR MÜCADELE EDİYORUZ”

“Fethullahçıların, öteki terör örgütlerinin alçaklıklarına hisse bırakacak insanoğlu mıyız? Fethullah eşittir alçaklıktır. Ben evimin önünden alınırken bile söyledim. Fethullah’ın itleri yıldıramaz bizleri. Biz Fethullah terör örgütüyle senelerdir savaşım ediyoruz. AK Parti sarmaş dolaşken ben Fethullah terör örgütünü hedefindeydim. Evimde Mustafa Kemal Atatürk’ün Söylev’u çıktı diye tutukladılar. Bugün benim annemin bakkalı, Kars, Keşan’dan insanoğlu beni arıyor. Gece ıslak belgeleri almışım, saraya getirmişim karşılığında 95 milyon para almışım. Bunlar 15 şahıs toplanmışlar. Bu yalanları yayarak CHP’yi, Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorlar. Sayın genel başkanımız bu şekilde karanlık, kaotik şeyleri reddettiğimizi, bu şekilde namussuzca meydana getirilen kumpaslara asla ve asla prim verilmemesini söylemiş oldu. Bizim habitatımızda FETÖ’nün durması mümkün değildir. “

özkan444

“FETÖ BENİ 4 YIL KÜFLÜ HÜCREDE TUTTU”

“Fethullahçı terör örgütü beni 4 yıl küflü hücrede tuttu. FETÖ’cülerin geri döneceği iddiaları alçakça bir yalandır. Bilerek onlar yayıyor. FETÖ terör örgütünden içeride yatıyor, PKK’lısına da FETÖ’cüsüne de bizim acımamız söz mevzusu değildir. Biz onlarla savaşım ediyoruz. “

“TERÖR ÖRGÜTÜNE ‘ALLAH BELASINI VERSİN’ DİYEN KEMAL KILIÇDAROĞLU”

“Terör örgütleri AK Parti seviciliğinden yapıyor bu tarz şeyleri. Duran Kalkan ‘Bizim bugüne dek en iyi anlaştığımız AK Parti’dir’ diyor. AK Parti Duran Kalkan’la ortaklaşa iş mi yapıyor? CHP’nin 100 senelik geleneği var. MSB sitesine bakar partimiz orada PKK diyor mu diye bakar. Bölücü terör örgütü yazar orada. ‘Tanrı bin belasını versin’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu. PKK ile kim ilişki kuruyorsa Tanrı belasını versin. Kim masaya oturuyorsa Tanrı belasını versin. Savcılar Duran Kalkan’ın açıklamaları sebebiyle AK Parti hakkında soruşturma açacaklar mı? CHP Öcalan’a sekretarya sunmadı. Oslo’da oturmadı.”

özkan

“HDP’YE SÖZ VERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

“Ben size CHP’li bir milletvekili olarak diyorum ki, ‘genel başkanından milletvekiline asla kimse HDP’ye gizli saklı kapaklı söz veremez’. Söz vermek, protokol imzalamak AK Parti’nin geleneğinde var. Biz Kürt problemininin çözümünün Meclis’te bulunduğunu söylüyoruz. HDP başka bir ittifak. Onlar Emek ve Özgürlük İttifakı. Bizim herhangi bakanlık sözü vermemiz mümkün değildir. Benim için her yurttaşımızın oyu kutsaldır. Biz yurttaşlarımızı etnisitesine, dini inançlarına nazaran bölmeyiz.”

“ANKA BİZİM YAYIN ORGANIMIZ DEĞİL”

“Ekrem Bey bizim ilçe başkanlığımızdan geliyor, Mansur Bey yılların politikacısı. Biz niye tartışalım. Sayın başkanlarım elindeki veriyle konuştu. ANKA bizim gösterim organımız değil ki. AA verileri yüzde 60 ile verirken ANKA yüzde 40’la veriyordu. Bizim kendi sistemimiz var. Ben şahsen iletişimin mümkün olduğunca açık olmasını, paylaşılmasını isterim. Bu mevzu olanaklı mı değil mi informasyon sahibi değilim. Bu mevzuları informasyon işlemci dostlarım bilir.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞINA İNANIYORUZ”

“Bundan sonraki süreçte sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olacağına yüzde 100 inanıyoruz. PKK’lılarla bizi yanyana gösteren videoları şuursuzca yasalara aykırı olarak kabahat işleyerek gösteren bir Cumhurbaşkanı var. Biz aynı şeyi yapsak. Bir miting meydanında PKK’nın teröristlerinin yanına, önder ekibinin yanına sayın Cumhurbaşkanını koysam, ona şarkı söyletsem kıyamet nerede kopar? CHP Genel Başkanı her konuşmasında terör örgütlerine nalet okuyan birisi. FETÖ’nün de PKK’nın da Tanrı belasını versin. Ben milletime kurşun sıkana her türlü karşılığın verilmesinde yanayım. Meclis bütçe konuşmasında İHA, SİHA’ları desteklediğimizi söyledim. Her demokrasiyi, vatanı bir ordu korur. Biz ordumuzun, güvenlik kuvvetlerimizin yanındayız.”

“PKK VE TERÖR ÖRGÜTLERİNE MÜSAMAHAMIZ YOKTUR”

“Bizim simülasyonlarımızda, anketlerde sayın Kılıçdaroğlu’nun birinci turda kazanacağı muhakkaktı. Recep Tayyip Erdoğan her televizyona çıktığında arkada o video oynadı. İki konuşma, üç konuşma yapmış oldu. ‘Bunlar terör örgütleriyle iç içedir, yan yanadır dedi. Halkımız güvenliğinde tehdit oluştuğunu düşündü. Milliyetçi refleks diyoruz. Bunu {yapay} olarak Recep Tayyip Erdoğan güvenli endişesini yarattı. Halkımızla bunu konuşacağız. Bizim PKK ve öteki terör örgütlerine asla ve asla müsamahamız yoktur.”

“ÜMİT ÖZDAĞ VE SİNAN OĞAN’LA BİRLİKTE OLABİLİRİZ”

“Biz göçmenlerinin 2 yıl içinde insan haklarına uygun gönderileceğini açıklıyordu. Aynı şeyi Umut Özdağ Bey ve Sinan Oğan söylüyordu. Onlar daha kırılgan açıklamalar yapmış oldu. Biz terör örgütleriyle tartışmada, çatışmada minimum onlar kadar hassasız. Beraber olabiliriz, hiçbir sorun yoktur. Bu tür mevzular, makam, koltuk, mevki bunların hiçbir önemi yoktur. Hem Sinan Bey için hem Umut Bey için. Problem Türkiye’yi bu ekonomik buhrandan, açlık kol geziyor. Zelzele bölgemizdeki insanların büyük oy vermesinin sebebi, her aileden bir kişinin işe alınmış olması. Propaganda da ‘CHP iktidara erişince işten çıkaracak’ propagandası. 1 yıl içinde 1 kuruş dahi onlardan almadan evlerini teslim edeceğiz biz.”

“DEPREM BÖLGESİNDEKİ HER YURTTAŞIM İÇİN AĞLIYORUM”

“Zelzele bölgesindeki her yurttaşım için ağlıyorum. Onlara hakaret eden hepimiz terbiyesiz, ahlaksız, erdemsizdir. O insanların travması, yaşadıkları problemler. Orayı bir kez gören gider ellerini öperler, kime oy verirlerse versinler. Biz orada insanlarla köprü kuracağız. Bizim projemiz onların 1 yıl içinde 1 kuruş ödemeden ev sahibi olmalarıdır. Bakın görmüş olacaksınız 13. Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacak ve mecliste çoğunlukta olan Cumhur İttifakı ile bir o kadar güzel çalışacağız ki, tüm dünyada demokrasiye örnek gösterilecek. Halka neyi noksan anlattıysak onu düzelteceğiz. Zelzele bölgesindeki yurttaşlarımızın başımız üstünde bölgeleri var.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Görüşme olacak mı? O kararlarını canlı yayında açıkladıGörüşme olacak mı? O kararlarını canlı yayında deklare etti
Türkiye genelinde o uygulama başlıyor! Ücretsiz olacakTürkiye genelinde o uygulama başlıyor! Parasız olacak
Oğan'dan çok konuşulacak Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yorumuOğan’dan oldukça konuşulacak Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yorumu[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.