‘İYİ Parti AK Parti’yi istiyor’ iddiaları vaka yarattı! Buğra Kavuncu’dan oldukca sert tepki: Saray’ın solcuları…

03.07.2023
‘İYİ Parti AK Parti’yi istiyor’ iddiaları vaka yarattı! Buğra Kavuncu’dan oldukca sert tepki: Saray’ın solcuları…


İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, katılmış olduğu canlı yayında seçim sonrası muhalefetin ve partisinin yol haritasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmuş oldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kurultayda partililerine yönelik verdiği sert mesajlarla ilgili de konuşan Kavuncu, Sözcü TV’de dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

BUĞRA KAVUNCU’DAN SERT TEPKİ

“İYİ Parti teşkilatları AK Parti’yi istiyor” iddialarına da cevap veren Kavuncu, oldukca sert ifadeler kullandı.

Kavuncu, şunları söylemiş oldu;

“AK PARTİ HÜKÜMETİNİ SANDIKTA YENMENİZ İÇİN…”

“Ben Genel Başkan Başdanışmanı’yım. Ne bu şekilde bir mevzu konuşuldu ne de bu şekilde bir arzu yada talep var. Türkiye’de 20 senelik AK Parti hükümetini sandıkta yenmeniz için hakkaten siyasal yelpazenin sağında kuvvetli bir partiye gereksinim var. Erdoğan da senelerdir bunu bilmiş olduğu için o partileri ve adları hep kendi içine kattı; Numan Kurtulmuş Süleyman Asil benzer biçimde…

Fakat İYİ Parti 5. yılını tamamladı, oy olanını muhafaza ediyor. Her türlü yüklenmeye karşın de mücadelesine devam ediyor ve edecek.

gfdgdg

“SARAY’IN SOLCULARI…”

İktidar kanadından gelen bu hamleleri anlıyorum fakat kendini ‘sol’ olarak tanımlayan belli bir kesim de ısrarla İYİ Parti’yi oraya konumlandırmak için arayış içinde. Ben buna anlam veremiyorum. Tırnak içinde ‘Saray’ın solcuları’ tabiri kullanılacak kadar körleşmiş, ülkenin nereye gittiğinin neler yapılması icap ettiğinin bilincinde olmayan, yobaz, ideolojik kalıplarla tüm bu olup bitene bakan bir kesim var.

“BİR ARAYA GELMEMİZ KENDİMİZİ İNKAR ETMEK OLUR”

Malesef, bunlar iktidarla savaşım ettiğimiz kadar savaşım etmemiz ihtiyaç duyulan bir takım. Zira anlam veremiyorum. Biz esasen karşıcılık partisiyiz. Bizim itiraz ettiğimiz her şey ortada. Bugün Türkiye’nin karşılaşmış olduğu sorunların sebebi olan bir partiyle bizim bir araya gelmemiz esasen kendimizi inkar etmek olur.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gündem olan 'Kılıçdaroğlu' çıkışına CHP'den çok konuşulacak yanıt!Gündem olan ‘Kılıçdaroğlu’ çıkışına CHP’den oldukca konuşulacak cevap!
Gaziye büyük ayıp! Aldığı kurbanlık...Gaziye büyük ayıp! Almış olduğu kurbanlık…
Garsonluk mu kölelik mi?Garsonluk mu kölelik mi?YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.