En beğenilen siyasetçiler belli oldu! İlk sıradaki isim ankete damgasını vurdu: İmamoğlu, Akşener, Erdoğan, Bayraktar, Fidan…

11.10.2023
En beğenilen siyasetçiler belli oldu! İlk sıradaki isim ankete damgasını vurdu: İmamoğlu, Akşener, Erdoğan, Bayraktar, Fidan…

[ad_1]

Siyasette her geçen gün mahalli seçim gündemi daha yoğun bir yer kaplarken kimi siyasiler attıkları adımlar ve söylemleriyle adından çokça söz ettiriyor. Metropoll Araştırma’nın son anketi en beğenilen siyasal adları ortaya koydu.

İMAMOĞLU, AKŞENER, ERDOĞAN, BAYRAKTAR, FİDAN…

Anket 16-20 Eylül aralığında 28 ilden 1807 kişiyle gerçekleştirildi. Katılımcılara; aralarında Ekrem İmamoğlu, Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Şimşek, Selçuk Bayraktar, Özgür Hususi dahil birçok ismin yer almış olduğu listedeki adları beğeni düzeyi soruldu.

EN BEĞENİLEN İSİM KABİNE’DEN

Buna bakılırsa iştirakçilerin en beğenmiş olduğu isim yüzde 48,8 oy ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan oldu. Fidan, ek olarak minimum ‘Beğenmiyorum’ yanıtı verilen isim olarak listeye adını yazdırdı.

ERDOĞAN 2. SIRADA

Listenin ikinci esnasında ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yer aldı. Anket sonucuna bakılırsa iştirakçilerin yüzde 45,4’ü Erdoğan’ı beğendiğini kaydetti.

BAYRAKTAR İLK 3’TE

Üçüncü sıranın sahibi ise Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar oldu. Adı ara sıra siyasete gireceği söylentileriyle de anılan Bayraktar, yüzde 43,7 oranında ‘Beğeniyorum’ yanıtını aldı.

CHP’Lİ İSİMLER PEŞ PEŞE

CHP’de ‘değişiklik’ hareketinin öne çıkan iki adı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Grup Başkanı Özgür Hususi sıralamada art arda yer aldı. İmamoğlu yüzde 40,1 oranında, Hususi ise yüzde 39,1 oranında ‘Beğeniyorum’ yanıtı aldı.

İşte gündeme damgasını vuracak o anketin neticeleri:

F8Eqb1JWcAAcJY9

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hamaney’den İbranice paylaşım: 'Bu felaketi başınıza siz getirdiniz'  Hamaney’den İbranice paylaşım: ‘Bu felaketi başınıza siz getirdiniz’
Çorum'da feci olay! Aracın içinde ölü bulunduÇorum’da feci vaka! Aracın içinde ölü bulunmuş oldu
ABD'den Doğu Akdeniz'e bir filo daha! "Kararlılığımız belli"ABD’den Doğu Akdeniz’e bir filo daha! “Kararlılığımız belli”[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.