Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan ziyareti paylaşımı: Türkiye Yüzyılı, hem de “Türk dünyasının asrı” olacaktır

14.06.2023
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan ziyareti paylaşımı: Türkiye Yüzyılı, hem de “Türk dünyasının asrı” olacaktır


Erdoğan, toplumsal medya hesabından Azerbaycan’a gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin yapmış olduğu paylaşımda, “14 ve 28 Mayıs seçimleri sonrası ilk ziyaretlerimizi Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle beraber Azerbaycan’a yaparak dayanışmamızı ortaya koyduk. Rabbim muhabbetimizi, gardaşlığımızı daim eylesin. İnşallah Türkiye Yüzyılı, hem de ‘Türk dünyasının asrı’ olacaktır.” ifadelerini kullandı.

FyhEahGXsAwqMf-

Türk Devletleri Teşkilatının kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için hep beraber yoğun çaba harcadıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye ve Azerbaycan olarak, Doğu ile Batı içinde stratejik bir konuma sahibiz. Kardeşliğimize yaraşır şekilde ticaretten enerjiye, müdafa sanayinden ulaştırmaya her alanda işbirliğimiz daha da derinleşecektir. Azerbaycan ile Ermenistan içinde sulh anlaşmasının imzalanmasıyla bölgemiz fazlaca daha müreffeh şartlara kavuşacak. İlham kardeşimle tam bir koordinasyon ve eş güdüm halinde bu diyalog sürecini yürütüyoruz. İnşallah kısa sürede bu temasların olumlu neticelerini göreceğimize de inanıyorum. Bu vesileyle bizlere ‘iki devlet tek millet’ şiarını miras bırakan Azerbaycan’ın Umummilli Lideri Haydar Aliyev’i doğumunun 100’üncü senesinde rahmet ve minnetle yad ediyorum. Muzaffer Ali Başkumandan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev kardeşim ile el ele, gönül gönüle vererek münasebetlerimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz.” (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tansiyon o soruyla bir anda yükseldi! İmamoğlu: Senin yanına gelirdim ama...Gerilim o soruyla aniden terfi etti! İmamoğlu: Senin yanına gelirdim fakat…
Kara yolunda heyelan! İki araç toprak altında kaldıKara yolunda heyelan! İki vasıta toprak altında kaldı
'AK Parti' iddiası çok konuşulacak! "İmamoğlu'nun aklındaki formül bu"‘AK Parti’ iddiası fazlaca konuşulacak! “İmamoğlu’nun aklındaki formül bu”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.