Fatih Portakal’dan canlı yayında flaş iddia: İmamoğlu yola çıktı, CHP’li büyükşehir belediye başkanları…

09.06.2023
Fatih Portakal’dan canlı yayında flaş iddia: İmamoğlu yola çıktı, CHP’li büyükşehir belediye başkanları…

[ad_1]

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin arkasından CHP’de yaşanmış olan sıcak gelişmeler politika gündemindeki yerini koruyor. Partinin MYK’sında meydana getirilen değişimler ve İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmelerin arkasından kurultay sonucu alındı. Öteki taraftan ise değişiklik mesajı veren Ekrem İmamoğlu’nun da kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısında aday olabileceği konuşuluyor.

fatih portakal 2

“MANSUR YAVAŞ’IN…”

Sözcü TV Ana Haber Bülteni’ni sunan gazeteci Fatih Portakal, CHP ile ilgili kulis bilgilerini aktarmaya devam ediyor. Portakal, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki bir liderlik yarışında CHP’li büyükşehir belediye başkanlarıyla ilgili dikkat çeken sözler sarf etti. Ankara’da Mansur Yavaş’ın İmamoğlu’nu destekleyeceğinin konuşulduğunu ifade eden Portakal şunları söylemiş oldu:

fatih portakal1

“OLAĞAN ÜSTÜ KURULTAY OLABİLİR”

“İmamoğlu yola çıktı, öteki büyükşehir belediye başkanları ne meydana getirecek? Örnek olarak Adana, Mersin. Bunların İmamoğlu’na yakın olduğu söyleniyor. İzmir’in rüzgara nazaran hareket edeceğini söylüyorlar. Ankara’da Mansur Yavaş’ın İmamoğlu ile beraber yürüyeceği söyleniyor. Bunlar bana söylenenler ben iletiyorum katılırlar katılmazlar. Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’in Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alacağı ifade ediliyor. Aydın ve Muğla’nın ortada olduğu söyleniyor. Özgür Hususi, Ahmet Akın, Muharrem Adam, Tekin Bingöl ve Ali Mahir’in Kılıçdaroğlu’na destek vereceği, Gökhan Iyi sabahlar, Gökhan Zeybek, Engin Altay, Ali Öztunç, Gürsel Erol’un İmamoğlu’ndan yana tutum alacağı söyleniyor. Bir de ‘Olağan kurultaya kadar bu iş gitmez’ diyorlar 15 Ekim’e kadar. Muhteşem bir kurultay da olabilir.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı! 'Gitmem Allah gitmem diyorsunuz...'Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na davet! ‘Gitmem Tanrı gitmem diyorsunuz…’
Pencereden eve girince banyoda karşılaştığı manzara... Korkunç!Pencereden eve girince banyoda karşılaşmış olduğu görünüm… Korkulu!
Dünyanın en güçlüsü olacak! Menzili ABD ve Avustralya'yı kapsıyorDünyanın en güçlüsü olacak! Menzili ABD ve Avustralya’yı kapsıyor[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.