Sarıgül’den İmamoğlu için dikkat çeken sözler! “İstanbul için adaylık teklifi gelirse kabul eder misiniz?” diye sorulunca…

24.06.2023
Sarıgül’den İmamoğlu için dikkat çeken sözler! “İstanbul için adaylık teklifi gelirse kabul eder misiniz?” diye sorulunca…

[ad_1]

CHP ile birleşme kararını aldıklarını açıklayan Türkiye Değişiklik Partisi’nin (TDP) Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, katılmış olduğu canlı yayında gündeme dair mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Habertürk’te soruları yanıtlayan Sarıgül, mahalli seçimlerde de ittifaklarla birlikte olması icap ettiğini belierterek ‘değişiklik’ çağrısında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu’nun belediye başkanlığına tekrardan aday olmasını tercih ettiğini belirten Sarıgül, “Kesinlikle önümüzdeki mahalli seçimlerde İBB’ye aday olmasını arzu ederim. Kesinlikle seçim zamanı çalışırım.” diye konuştu.

Sarıgül, “Ekrem İmamoğlu İBB Başkan adaylığını kabul etmeyerek rest çekerse ve adaylık teklifi size gelirse kabul eder misiniz?” sorusuna da cevap verdi. Sarıgül yanıtıyla stüdyodakilere tebessüm ettirdi.

Sarıgül’ün açıklamalarından satır başları şöyleki:

“ERZİNCAN ADAYLIĞIM SÜRPRİZ OLDU”

“Erzincan adaylığım benim için sürpriz oldu. Aday gösterileceğimden haberim yoktu. Adaylık beklentim hakkaten yoktu. Sayın genel başkanımız Kılıçdaroğlu o şekilde uygun gördüler. Benim Erzincan’da vazife almamı arzu ettiler. Kendisinden hiçbir talebimiz olmadı. 6’lı Masa’dan sayın Kılıçdaroğlu’nun adı çıkar çıkmaz ilk açıklamayı biz Türkiye Değişiklik Partisi olarak yaptık. Şartsız, koşulsuz, amasız destek vereceğimizi söyledik. Politika yarıştır. Yarış eşit koşullarda olması lazım. Buna bakmak lazım. Sayın Bülent Ecevit, sayın Erbakan hocamız, sayın Demirelimiz, sayın Özal’ın döneminde etik kurallar çalışırdı. Birinci turda ruhsal üstünlüğü sayın Kılıçdaroğlu ele geçirildi. Son 15 gün iyi yönetilemedi. Keşke öteki genel başkan adaylarımıza da forma çizilseydi, onlar da meydanlarda olsaydı. Meral Akşener fazlaca çalıştı.

jhlhl

“BANA GÖRE GÜN AYRIŞTIRMA DEĞİL BÜTÜNLEŞME GÜNÜDÜR”

Biz Türkiye Değişiklik Partimizi siyasetin dilini, yapılış şeklini değiştirelim diye kurduk ve hakkaten değiştirdik. Biz rakiplerin iyi yapmış olduğu işler var ise sevgi ve saygıyla anlatacağız; tamamlanmamış bıraktıklarını çözüm önerileriyle sunacağız dedik. Türkiye o şekilde bir noktaya geldi ki, biz partiyi kurduktan sonrasında ittifaklar kuruldu, ikili sisteme geldi. Artık ufak partilerin tek başına muvaffak olmaları mümkün değil. Sayın genel başkanımız Kılıçdaroğlu ile konuştuk, güzel bir emek verme oldu. Bana bakılırsa gün bütünleşme günü. Mustafa Sarıgül kim? CHP’nin Şişli Gençlik Kolu Sekreteri 1976 yılı. Ecevit’in kurultay delegesi, SHP’nin kurucusu, Türkiye’nin en genç milletvekili.

“SAYIN İMAMOĞLU’NUN YENİDEN ADAY OLMASINI TERCİH EDERİM”

Benim önerim şudur; bir belediye başkanımız, bunu sayın İmamoğlu benzer biçimde algılamayın, Türkiye’de hangi partiye mensup olursa olsun tüm belediye başkanları, birinci dönem partiyle, vaad ederek, hayal satarak seçilir, ikinci dönem yapmış olduğu proje ile seçilir hele hele üçüncü dönem seçilirse yapmış olduğu işlerde vatandaşlarından takdir görüyordur. Sayın İmamoğlu ya da bir başka belediye başkanı arkadaşıma ‘beklesin, beklemesin’ demem. Kesinlikle önümüzdeki mahalli seçimlerde İBB’ye aday olmasını arzu ederim. Kesinlikle seçim zamanı çalışırım. Şu anda kurultay sonucu alındı. Süreç devam ediyor. Sayın İmamoğlu benim emek verdiğim arkadaşımdır. Bugün büyükşehir talibi olsun, İstanbul İl Başkanı Canan hanımla çıkar canla başla çıkarız. Şu an CHP’de genel başkan tartışmasını doğru bulmuyorum. Kurultaya 1 ay 15 gün kala çıkıp adaylıklar açıklanabilir. Bu açıklamalar, tartışmalar televizyonlar üstünden yapılmaz. Şu anda belediye başkanlarının görevi parti içi savaşım değil, halka projeler yapmak, şehirleri canlandırmak olmalıdır. Sayın İmamoğlu’nun hakkını yemeyelim. Meral Hanım’ın hakkını yemeyelim. Fakat Ekrem Bey, masanın öteki genel başkanlarından fazla çalıştı.

İSTANBUL ADAYLIĞI TEKLİF EDİLİRSE…

Ben Erzincan’ı markalaştıracağım. Can Erzincan’ın tulum peyniri, üzümü son aşama değerlidir.

ghfhfgh

“YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAKLARLA BERABER OLMAK LAZIM”

CHP kişilere bağlı bir kurum değil. Son aşama köklü 100 senelik bir çınar. Erzincan’da Mustafa Sarıgül mü kazanmıştır? Ben katkı sunmuş olabilirim. İsimler ne kadar mühim olursa olsun bir siyasal parti olmadan olmaz. İstanbul’da kesinlikle kazanacağız. İstanbul’da belediye başkanı olmadığımız ilçelerde adaylarımızı bulup açıklamamız lazım. Mahalli seçimlerde de ittifaklarla birlikte olmak lazım.

6’LI MASADAKİ LİDERLERE SİTEM

Sayın Kılıçdaroğlu nezaketi, zerafeti ile bir şey söylememiş olabilir. Fakat 6’lı masadaki arkadaşlarımızın azca talepleri alıp, daha başka zor yerlerden aday çıkarabilirlerdi. Popüler adları de vardı. Oralardan çıkabilirlerdi.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tanju Özcan, yürüyüşün detaylarını ilk kez açıkladı! Tanju Özcan, yürüyüşün detaylarını ilk kez deklare etti! “Binlerce şahıs aradı, ağlayanlar vardı”
Naci Görür İstanbul'da 5 ilçeye dikkat çekti! 'Durum iyi değil'Naci Görür İstanbul’da 5 ilçeye dikkat çekti! ‘Durum iyi değil’
AK Parti’nin yerel seçim planı kulisleri hareketlendirdi!AK Parti’nin mahalli seçim planı kulisleri hareketlendirdi![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.