Umut Özdağ’dan Meral Akşener’e mahalli seçim için ittifak çağrısı: ‘Minimum yüzde 20 oy’

08.12.2023
Umut Özdağ’dan Meral Akşener’e mahalli seçim için ittifak çağrısı: ‘Minimum yüzde 20 oy’

[ad_1]

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, 31 Mart Mahalli Seçim emekleri kapsamında Kırşehir’e geldi. Partisinin İl Başkanlığını ziyaret eden Özdağ, burada yapmış olduğu açıklamada, “Bildiğiniz şeklinde Türk siyaseti devamlı olduğu şeklinde dinamik bir dönemden geçiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bugün kendi toplumsal medya hesabım üstünden kapsamlı bir yanıt vereceğim ve cevaplaması için bazı sorular soracağım. Evet sığınmacılar iyi mi Türkiye’nin ulusal güvenliği, halkımızın refahı ve ülkemizin geleceği için artık bir tehdit noktasına gelmiş ise şimdi de bu biriki alan yasası Türk milletinin elinden mülkünü alma, varlığını alma yasasına dönüşmüştür. Doğal ki depreme yönelik bilhassa de İstanbul depremine yönelik süratli tedbirler alınmalıdır. 22 seneden beri iktidarda mıyız biz? Neredeydi aklınız? Şimdi mi geldi aklınıza? Fazlaca geç kaldınız. Fakat bir tek geç kalmakla kalmadınız şimdi depremi vesile ederek milletin elinden malını, mülkünü alacak bir yasayla yeni bir süreç başlattınız” diye konuştu.

c5ea5ca8660acc3188f8ec0b09c5e1b4

‘ZAFER PARTİSİ’NİN ÇOK GENİŞ VE DENEYİMLİ KÖKLERİ VAR’

Sundukları tekliflere değinen Özdağ, “Biz Zafer Partisi olarak İstanbul depremini, sığınmacılar, uyuşturucu ve ekonomik krizle beraber Türk milletinin en mühim dört sorunundan bir tanesi kabul ediyoruz. Ve bundan dolayı da somut tekliflerimiz var. Bakın bizim seçimden ilkin İstanbul’un her ilçesine Anadolu’da valilik görevi yapmış bir vali atanması gene İstanbul’da her ilçeye bir İl Güvenlik Müdürlüğü’nde vazife yapmış il güvenlik müdürünün atanması şeklinde teklifimiz var. AKP şimdi bunu valiler kısmında gerçekleştirmiş oldu. Özetle siz daha sorunları teşhis etmeden biz tedavilerini ortaya koyan bir partiyiz. Bundan dolayı Zafer Partisi’nin oldukca geniş ve deneyimli kökleri var” ifadelerini kullandı.

ab3448c92901c025646cd9b2820ee752

‘ZAFER PARTİSİNİN UZATMIŞ OLDUĞU ELİ GERİ ÇEVİRMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, mahalli seçimlere bağımsız girme açıklamasına Özdağ, “Cumhuriyet Halk Partisi’ne İYİ Parti’nin vermiş olduğu cevabı pozitif, geç kalmış doğru bir yanıt olarak görüyoruz. Sadece şunun da altını çizmek isterim. Türk siyasetinde bir Cumhur İttifakı gerçeği varken ve bu Cumhur İttifakı en etkili, kendi içinde en fazla bütünleşmiş sürecini yaşarken İYİ Parti, Zafer Partisi’nin önerisini kabul etmez ise Cumhur İttifakı bu seçimlerde ciddi bir netice alır. Onun için biz Sayın Akşener’e seçim iş birliği çağrısında bulunduk. Bu şekilde bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20, kim bilir ötesinde bulunduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler ve meydan anketleri bunu gösteriyor. Sayın Akşener’in deneyimli bir siyasetçi olarak bu mevzuda doğru adımı atarak Zafer Partisi’nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

(DHA)

Keşfet
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İzlediğim dizilerden cesedi bavula koyup kurtuldukları aklıma geldiİzlediğim dizilerden cesedi bavula koyup kurtuldukları aklıma geldi
Kalp krizinin ardından beyin kanaması geçirdi!Kalp krizinin arkasından beyin kanaması geçirdi!
Herkes sokağa döküldü! Meksika'da korkutan depremHepimiz sokağa döküldü! Meksika’da korkutan zelzele[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.