Fatih Erbakan’dan emekli maaşı çıkışı! “Mağdur durumdalar, yılbaşına kadar beklenmemeli”

04.08.2023
Fatih Erbakan’dan emekli maaşı çıkışı! “Mağdur durumdalar, yılbaşına kadar beklenmemeli”

[ad_1]

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Muğla İl Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda tek sıralama ile gidilen kongrede iş insanı Yılmaz Elçin başkanlığa seçildi. Elçin, “Biz, bu yola hiçbir zafere çirkin yollardan çıkılmayacağının, varılmayacağının bilinciyle çıktık ve bu bilinçle, aynı azimle zafere varmak için çabalıyoruz. Muğla’da istenen sonucu elde edemesek de Necmettin Erbakan hocamızın söylediği şeklinde, ‘Emekle kazanılan bir oy emeksiz kazanılan bin oydan daha hayırlıdır’ bilinciyle hareket ediyoruz” dedi.

erbakan-emeklilerimiz-icin-yilbasina-kadar-beklenmemeli_1066_dhaphoto2

‘EMEKLİLERİMİZ İÇİN YILBAŞINA KADAR BEKLENMEMELİ’

Kongrede konuşan Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, enflasyon canavarının, yaşam pahalılığının ve faturaların yılbaşını beklemediğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, emeklilerimizin mağduriyetlere dikkat çekerek gerekenin yılbaşı itibariyle yapılacağını söylemiş oldu. Emeklilerimizin yılbaşını bekleyecek durumu kalmamıştır. Hakkaten de mağdur durumdadırlar. Avrupa’yla kıyaslandığında aradaki uçuk fark net bir halde ortada. Emeklimizin durumu niçin Avrupa’nın bu kadar altında? Faturalar yaşam pahalılığı, enflasyon yılbaşını beklemiyor. Biz en başından beri emeklilerimize de ne olursa olsun seyyanen zam yapılması icap ettiğini ifade ettik. Ömrünü ülkesine, insanına hizmet için adamış olan emeklilerimize haksızlık edilmemesi icap ettiğini onlarca kere ifade ettik. Ne yazık ki bu konudaki adımlar yılbaşına kalmış durumdadır. Muğla’dan daima yaptığımız çağrımızı yineliyoruz. Emeklilerimiz için yılbaşına kadar beklenmemeli. Gereğinin yarından tezi yok bir an evvel yerine getirilmesi gerekiyor” dedi.

erbakan-emeklilerimiz-icin-yilbasina-kadar-beklenmemeli_1066_dhaphoto3

‘KADEMELİ EMEKLİLİK DÜZENLEMESİ İÇİN ADIMLAR ATILMALI’

Kademeli emeklilik düzenlemesi mevzusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, sözlerini şöyleki sürdürdü;

“Milyonlarca vatandaşımızın beklediği kademeli emeklilik düzenlemesi için ihtiyaç duyulan adımların bir an evvel atılması gerekiyor. Maaş zamları vatandaşın eline geçmeden erimiş, buğu olmuş, gitmiş. Bilhassa akaryakıtın ÖTV’sine meydana getirilen artışlar. Bir ülkede akaryakıt, enerji fiyatı arttığı vakit tüm maliyetler artar. Niçin? Üretimin ve nakliyenin maliyeti artar. Dolar için. Bu da tüm ürünlerin fiyatlarına yansıdı. Tekrardan Refah Partisi olarak ifade ettiğimiz şeklinde borç, faiz, zam, vergi ekonomisi uygulamalarından bir an evvel vazgeçilmelidir. Cumhur İttifakı’na girerken AK Parti ile yapmış olduğumuz mutabakatta da bu gerçekleri birer birer vurgu yaptık. Bu adımların atılması icap ettiğini söyledik. Kamuda tutum tedbirleri sıkılaştırılmalı ve israf ortadan kaldırılmalıdır.”

Öte taraftan kongrede Muğla İl Karması Kız Hokey Ekibi sporcuları tarafınca Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a forma armağan edildi. (DHA)

erbakan-emeklilerimiz-icin-yilbasina-kadar-beklenmemeli_1066_dhaphoto4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kritik anlaşma için açıklama: Putin’i döndürebilecek tek lider ErdoğanTehlikeli sonuç antak kalma için izahat: Putin’i döndürebilecek tek önder Erdoğan
Türk Tarih Kurumu Başkanlığına atamaTürk Tarih Kurumu Başkanlığına atama
“Sizler için gözaltına alınıyorum” Trump o mesajı paylaştı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.