Onlarca milletvekili bir araya gelip desteğini deklare etti! CHP’de kurultaya günler kala dikkat çeken adım

02.11.2023
Onlarca milletvekili bir araya gelip desteğini deklare etti! CHP’de kurultaya günler kala dikkat çeken adım

[ad_1]

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP TBMM Grubu’nun 130 milletvekilinden 95’i olarak hafta sonu yapılacak 38. Olağan Kurultay’da, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde imza verdiklerini söylemiş oldu.

Akbulut, CHP’li bir grup milletvekiliyle Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Askeri darbeler görmüş; kapatılmaya, susturulmaya, sindirilmeye çalışılmış fakat her defasında ayakta kalmayı başarmış bir parti geçmişine, hafızasına, geleneğine ve azmine haiz olduklarını özetleyen Akbulut, partisinin, yenilenen örgütleriyle yenilenme sürecini başlattığını beyan etti.

443

Akbulut, “Yenilenmenin, örgütümüzü güçlendirecek, itimat bağımızı pekiştirecek ve toplumsal demokratların birliğini koruyacak bir rotada ilerlemesi kaçınılmazdır. CHP, altı okuyla, programıyla, toplumsal demokrasinin evrensel ilkeleriyle mücadelesini sürdüren bir çizgidedir.” diye konuştu.

Genel seçim neticelerini anımsatan Akbulut, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Biz seçim neticelerini ‘önder merkezli bir fırsat penceresi’ olarak görmüyoruz. Seçim sonuçlarının faturasını bir tek Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanına kesmenin hakkaniyet terazisinin şaşması ve seçim sonuçlarının sıhhatli çözümleme edilememesi bulunduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yenilenme hamlesinin tüzük kurultayıyla sürdürüleceğinin işaretini de vermiştir. Önümüzdeki birinci hedef, 2019’da olduğu şeklinde Genel Başkanımızın önderliğinde görevlerini başarıyla sürdürerek halkçı belediyeciliği temsil eden mahalli yönetimlerdeki hizmetlerimizi pekiştirmektir. Odak noktamız, yurdumuzun tüm il ve ilçelerinde partimize yeni belediyeler kazandırmaktır.

Birbirimizle kavga edecek zamanımız yok fakat fikirlerimizin zenginliğiyle güçlenecek bir partimiz var. Yenilenme süreci ayrışarak değil birleşerek gerçekleşecektir. Biz 95 milletvekili olarak tarihten gelen gücümüzle, Yüce Önder, Sonsuz Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı partimizin yenilenme sürecinin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde gerçekleşebileceğini görüyor; bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle Sayın Kılıçdaroğlu liderliğindeki yenilenme sürecini sonuna kadar destekliyoruz.”

Hafta sonu CHP 38. Olağan Kurultayı’nın yapılacağını hatırlatan Akbulut, “CHP TBMM Grubu’nun 130 milletvekilinden 95’i olarak hafta sonu yapılacak 38. Olağan Kurultay’ımızda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde imzalarımızı verdik.” dedi.

Öte taraftan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, imza atan 95 milletvekilinden bir kısmının yurt dışı ve kent dışı görevleri dolayısıyla toplantıya katılamadığını kaydetti.

(AA)

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cüneyt Özdemir'den Dilan Polat'a 'Meral Akşener' tepkisi! "Siyasetçilere bile ayar vermeye devam ediyor"Cüneyt Özdemir’den Dilan Polat’a ‘Meral Akşener’ tepkisi! “Siyasetçilere bile ayar vermeye devam ediyor”
Tepki gösterdi! 'Gazze toplu mezara dönüşüyor'Tepki gösterdi! ‘Gazze toplu mezara dönüşüyor’
İsrail'de skandal! İttifak ortağı partinin milletvekili: "Gazze yeryüzünden silinmeli"İsrail’de skandal! İttifak ortağı partinin milletvekili: “Gazze yeryüzünden silinmeli”[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.