Erdoğan hepsinin elini havaya kaldırdı, seçim yarışını bu şekilde başlattı! AK Parti’nin 26 ildeki merakla beklenen belediye başkan adayları belli oldu

08.01.2024
Erdoğan hepsinin elini havaya kaldırdı, seçim yarışını bu şekilde başlattı! AK Parti’nin 26 ildeki merakla beklenen belediye başkan adayları belli oldu

[ad_1]

AK Parti mahalli seçim öncesi en heyecanlı günlerinden birini bugün yaşadı. Haliç Kurultay Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, 31 Mart için yarışacak 26 belediye başkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla resmen belli oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na rakip olarak Murat Kurum’un çıkmış olduğu yarışta İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun Eskişehir’den aday olması da ses getirdi.

AA-20240107-33376802-33376799-AK_PARTI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

Bugün saat 14.00’te başlamış olan programda sahneye çıkarak gerek mahalli seçimlere yönelik mesajlar veren gerekse gündemi değerlendiren Erdoğan, konuşmasının peşinden 11 büyükşehir ve 15 il adayını illerin alfabetik sıralamasına bakılırsa deklare etti. İstanbul talibi Murat Kurum’un adaylığını duyururken Erdoğan’ın “İstanbul muradına kavuşacak” mesajı öne çıktı.

İstanbul haricinde Erdoğan’ın açıklamış olduğu isimlerle adayları belli olan iller ise Artvin, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Isparta, Kastamonu, Kocaeli, Muğla, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat ve Yalova oldu.

Keşfet

ERDOĞAN 26 İSMİ BİR BİR AÇIKLADI!

ANASAYFAYA
DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.