‘Emeklilerin sabrı kalmadı’ deyip acilen adım atılmasını istedi! Fatih Erbakan’dan ses getirecek seyyanen zam çıkışı

31.07.2023
‘Emeklilerin sabrı kalmadı’ deyip acilen adım atılmasını istedi! Fatih Erbakan’dan ses getirecek seyyanen zam çıkışı


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşları için yıl sonunu işaret etmiş olduğu sözleri anımsatan Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bu enflasyon ortamında bu yaşam pahalılığında emeklilerimizin yıl başına kadar bekleyecek durumu kalmamıştır” diyerek geçim derdinin tüm evleri sardığını dile getirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısının peşinden ses getirecek bir davet da Erbakan’dan geldi.

BAHÇELİ: YETERLİ BULUNMADI

Bahçeli emekliler için seyyanen zam çağrısında bulunurken “Emeklilerimize meydana getirilen yüzde 25’lik maaş artışı, gördüğümüz kadarıyla makul ve kafi bulunmamıştır. 8 bin 77 liralık seyyanen artışın kök tutara aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir” demişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YIL SONU YENİDEN DEĞERLENDİRİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “Emekliler noktasında da yıl sonu itibarıyla tekrardan bir değerlendirme yapmamız söz mevzusu” ifadeleriyle yıl sonunu işaret etmişti.

thumbs_b_c_7ebf398a2f5a32238dd4926eccbfb177

“EMEKLİLERİMİZİN YILBAŞINA DEK BEKLEYECEK DURUMU KALMADI”

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emekliler için acilen adım atılmasını istedi. Partisinin il başkanları toplantısı öncesi konuşma gerçekleştiren Erbakan şunları söylemiş oldu:

“Sayın cumhurbaşkanımız emeklilerimizle ilgili gerekenin yıl sonunda yapılacağını ifade etmiş sadece bu enflasyon ortamında bu yaşam pahalılığında emeklilerimizin yıl başına kadar bekleyecek durumu kalmamıştır. Hakikaten de geçim derdi tüm evleri sarmıştır. Başta emeklilerimiz olmak suretiyle aziz milletimizi oldukca büyük sıkıntıya sokmuştur.

df710f3f0a653ca2a9ff79f7af46360e

“BAŞINDAN BERİ SEYYANEN ZAM İSTEDİK”

Biz başından beri emeklilerimize de seyyanen maaş zammı yapılmasını ifade ettik. Ömürlerini milletimize ve ülkemize hizmete adamış bu insanlarımızın mağdur edilmemesi icap ettiğini Tekrardan Refah Partisi olarak en açık en gür seda ile ifade ettik.

“ACİLEN ADIM ATILMALI”

Sadece ne yazık ki bu mevzuda atılacak olan adımlar yıl sonuna kalmıştır. Bugün bu kürsüden Tekrardan Refah Partisi olarak emeklilerimiz için yılbaşına kadar beklenmemesini ve atılması ihtiyaç duyulan adımların acilen atılması icap ettiğinin altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz.”

“BÜTÇE AÇIĞININ FATURASINI VATANDAŞA KESEN UYGULAMALARDAN VAZGEÇİLMELİ”

Fatih Erbakan, KDV, ÖTV’ye meydana getirilen zamlar ile ilgili de “Maaş zamları maalesef daha vatandaşın eline geçmeden her türlü vergi ve harçlara getirilen yüksek artışlar ve akaryakıtta ÖTV oranına getirilen fahiş artış ile erimesine vesile olmuştur. Biz bu zamlara onlarca kere tepki gösterdik. ‘Dolaylı vergilere doğrusu dar gelirliden halkın büyük kesiminden alının vergilere meydana getirilen artışlarla bütçe açığını kapatmak doğru değildir’ dedik. Bütçe açığının KDV, ÖTV benzer biçimde çeşitli harçlar benzer biçimde dolaylı vergilere meydana getirilen artışlarla karşılanması yüksek enflasyonu da tetiklemektedir. Bu uygulamadan vazgeçilmesi icap ettiğini ifade ettik. Bütçe açığının faturasını vatandaşa kesen, millete ilave yük yükleyen bu uygulamalardan ne olursa olsun vazgeçilmesi icap ettiğini ifade ediyoruz. Borç, faiz, zam, vergi ekonomisinden bir an ilkin kurtulunması icap ettiğini onlarca kere ifade ediyoruz. Kamuda tutum tedbirleri ivedilikle alınmalı ve kuvvetli bir halde uygulanmalıdır. Tüm kamu kurumlarına denk bütçe zorunluluğu getirilmelidir. Denk bütçe ne olursa olsun hayata geçirilerek faiz giderleri azaltılmalıdır. Tekrardan Refah Partisi olarak bugüne dek olduğu benzer biçimde bundan sonrasında da doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz” dedi. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Türkiye, Esenyurt'taki tekel bayi vahşetini konuşuyor! Bakan Yerlikaya duyurdu: Saldırganlardan biri daha yakalandı Türkiye, Esenyurt’taki tekel bayi vahşetini konuşuyor! Bakan Yerlikaya duyurdu: Saldırganlardan biri daha yakalandı
Kayıp olarak aranıyordu, acı haberi geldi!Yitik olarak aranıyordu, acı haberi geldi!
Hipodromda meydan muharebesi gibi kavgaHipodromda meydan muharebesi benzer biçimde kavgaYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.