Mutluluk Partisi lideri Temel Karamollaoğlu “Ben öykü anlatmıyorum” deyip duyurdu: Kılıçdaroğlu makamına oturduğunda…

25.04.2023
Mutluluk Partisi lideri Temel Karamollaoğlu “Ben öykü anlatmıyorum” deyip duyurdu: Kılıçdaroğlu makamına oturduğunda…

[ad_1]

Millet İttifakı ortaklarından Mutluluk Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Konya teşkilatının bir otelde düzenlemiş olduğu toplantıya katıldı. Görüşmede Millet İttifakı’nın milletvekili adayları da yer aldı. Partililere seslenen Karamollaoğlu, “Tanrı nasip eder, ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirir ve ülkemizi tekrardan dünyada örnek bir ülke kabul edilir sağlarsak, biz dünyayı tekrardan hakkaniyet üstüne tanzim edecek bir konuma gelmiş oluruz” dedi.

“BEN HİKAYE ANLATMIYORUM”

“Ben öykü anlatmıyorum. İnanarak söylüyorum bu tarz şeyleri” diyen Karamollaoğlu, “Bu sebeple biz yaşanabilir bir ülke haline geleceksek, ilkin kendi içimizde tutarlı olmak mecburiyetindeyiz. Bunun ilk şartı adaletin tesisidir. Hakkaniyet olmadan devlet olmaz. Hakkaniyet olmadan refah olmaz. Geçmişte ne demişler? Hakkaniyet mülkün temelidir. Mülk dediğimiz, devletin temelidir. İlk adımımız fakat yalnız adaletle iş bitmiyor ki. Onunla beraber ele almamız gerektirme eden bugün tüm genel başkanlarımız da ısrarla üstünde durduğu; biz yalan söylemeyiz, karacılık etmeyiz. Yetim malına el uzatmayız, hırsızlık yapmayız. İtibarımızı yükseltmek için israfta bulunmayız. Tayyare dolusu korumalarla dünyayı dolaşma diye bizim bir derdimiz olmaz. Hakkaniyet mülkün temelidir. Fakat birinci ilke tüm bu tarz şeyleri kapsayan etik ve tinsel değerlerimizin önemsenmesi önde tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

karamollaoglu-kilicdaroglu-makamina-oturdugunda-bu-politikalarin-hepsi-degisecek_8067_dhaphoto5

“TÜRKİYE’DE YAPILAN YATIRIMLARIN YÜZDE 90’I İSRAF KAPSAMINA GİRER”

Hükümeti eleştiren Karamollaoğlu sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Biz memleketimizde huzuru, barışı tesis edelim. Adaletin kamil manada sağlandığını her insana gösterelim. Türkiye’ye yabancı ana para akın akın gelir. Yatırım meydana getirecek yer arıyor sermayedarlar. Fakat bizim memleketimize güvenmiyor ki. Bundan dolayı bizim meseleye yaklaşımımız başka. Biz eğer bu dediğimiz hükümleri yerine getirelim, israf önlensin. Güvenli olun para bizim hazinemizde hazır kalır. Bugün Türkiye’de meydana getirilen yatırımların güvenilir olun bir ihtimal yüzde 90’ı israf kapsamına girer. İnşallah biz iktidara geldiğimizde mayıs seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanı olarak Kılıçdaroğlu makamına oturduğunda bu politikaların hepsi değişecek. Biz her ilde minimum bir yerine nazaran birkaç tane tesisin kurulmasını arzu ederiz. Böylece o ilde doğup, büyüyen insanoğlu kendi bulundukları yerde iş imkanı aldıklarını elde etmiş olurlar. Durduk yere göçe girişim etmezler.”

karamollaoglu-kilicdaroglu-makamina-oturdugunda-bu-politikalarin-hepsi-degisecek_8067_dhaphoto4

“TÜRKİYE’DE DESTAN YAZMAK MÜMKÜN”

Millet İttifakı’nın politikalarını özetleyen Karamollaoğlu sözlerini şöyleki tamamladı:

karamollaoglu-kilicdaroglu-makamina-oturdugunda-bu-politikalarin-hepsi-degisecek_8067_dhaphoto3
“Minimum 9 ilimizde teknoloji merkezleri kuracağız. Devlet sanayici ve üniversite bir araya gelecek. O şekilde bir kurum kuracak ki, biz hem ülkemizi hem o bölgenin tüm imkanlarını hangi yatırımlarla seferber ederiz. Hangi yatırımları, hangi projelerle yaparsak daha verimli olur. İhracatımız iyi mi artar? Kalitemiz iyi mi yükselir? Maliyetler iyi mi düşer? Bunların hepsi hesap edilecek. Somut adımları söylüyorum. Güvenli olun fazlaca kısa bir zamanda destan yazmak mümkün Türkiye’de. Bunu biz el birliğiyle yapacağız.” (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Numan Kurtulmuş: Günbegün yükseldiğimizi görüyoruzNuman Kurtulmuş: Günbegün yükseldiğimizi görüyoruz
Dikkat çeken anlar! Bir yanda çağrı bir yanda tepki 'Ayıp yaşından utan'Dikkat çeken anlamış olur! Bir yanda davet bir yanda tepki ‘Ayıp yaşından utan’
Heyecanlandıran keşif! Vatandaşlar buldu, gören telefona sarıldıHeyecanlandıran bulgu! Vatandaşlar buldu, gören telefona sarıldı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.