Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Oğan ile bir araya geldi! “Şartlarımızı masaya koyacağız” demişti…

20.05.2023
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Oğan ile bir araya geldi! “Şartlarımızı masaya koyacağız” demişti…

[ad_1]

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 14 Mayıs’ta tamamlandı. Cumhurbaşkanı adayları yüzde 50+1 koşulunu sağlayamamaları sebebiyle seçim ikinci tura kaldı. 13. cumhurbaşkanının belirleneceği 28 Mayıs’a doğru politika arenasında Sinan Oğan ve ATA İttifakı ile gerçekleşen temaslar gündeme gelmeye devam ediyor.

SON DAKİKA: ERDOĞAN – OĞAN GÖRÜŞMESİ BAŞLADI

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğan ile bugün Dolmabahçe Emek harcama Ofisi’nde bir araya geldi. İkilinin görüşmesi saat 17.00 sıralarında başladı. Ortalama 1 saat devam eden görüşmenin arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Emek harcama Ofisi’nden ayrıldı.

İŞTE GÖRÜŞMEDEN İLK KARELER

AA-20230519-31181103-31181102-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_SINAN_OGAN_ILE_BIR_ARAYA_GELDI

ek-fotografcumhurbaskani-erdogan-sinan-ogan-ile-gorusuyor_7445_dhaphoto1

KILIÇDAROĞLU İLE ÜMİT ÖZDAĞ BİR ARAYA GELMİŞTİ

Sinan Oğan’ın 2. tur için adaylardan birini destekleyip desteklemeyeceği merakla beklenirken bugün eleştiri bir görüşme daha gerçekleşmişti. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi, Sinan Oğan’ı cumhurbaşkanı talibi gösteren ATA İttifakı’nda yer edinen Zafer Partisi lideri Umut Özdağ’ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti.

AA-20230519-31178108-31178104-CUMHURBASKANI_ADAYI_VE_CHP_GENEL_BASKANI_KEMAL_KILICDAROGLU

Liderlerin görüşmenin arkasından kameralar karşısına geçerek yapmış olduğu basın açıklamasında verdiği mesajlar dikkat çekti.

OĞAN: TEMEL ŞARTLARIMIZI MASAYA KOYACAĞIZ

Öte taraftan geçtiğimiz günlerde gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlayan Sinan Oğan, destekleyecekleri tarafa şartlarını sunacaklarını açıklarken şunları söylemişti:

“Biz kararımızı verdiğimizde Sinan Oğan’ın sonucu olmayacak. Bizimle beraber hareket eden kitlenin sonucu olacak. 1-2 gün içinde kararımız netleşecek. Tabanımızın mühim bir kısmını hareket ettirme kabiliyetimiz var. Bizim temel şartlarımız var bu tarz şeyleri masaya koyacağız. Bu şartlarımız kabul edildikten sonrasında biz bir yediemin benzer biçimde sigorta benzer biçimde hükümetin içinde de yer alabiliriz. Sinan Oğan çekilse, seçim neticelerini yarım puan farkla kaybeden Erdoğan buradan puan alır seçimi kazanırdı.”

AA-20230513-31128363-31128348-ATA_ITTIFAKI_CUMHURBASKANI_ADAYI_OGAN_BAHCELIEVLERDE_HALKA_SESLENDI

Oğan, destek koşullarını ise şu sözlerle ifade etmişti:

“PKK terör örgütüyle, FETÖ ve Hizbullah’la kesintisiz savaşım. Bu eğer olmazsa olmazımız. Sığınmacıların bir takvim içinde geri gönderilmesi. Bizim takvimimiz 1 seneydi. Bir başkası seçildiğine nazaran 1 seneyle dayatmanın manası yok fakat bir takvime bağlanmalı. HDP ve Hizbullah’a hükümette vazife verilmemesi sürecin haricinde tutulması. Anayasa’nın ilk 4. ve 66. maddesine asla dokunulmayacağının taahhüt edilmesi. Türk milletinin ortak talebi olan bu talepleri her iki tarafça kabul edileceğini düşünüyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal medyada ses getirdi! Toplumsal medyada ses getirdi! “Yanlış anlamayın, ben AK Partiliyim fakat…”
İmamoğlu 'İtiraf ediyorum' deyip açıkladı! '3-4 puan...'İmamoğlu ‘İtiraf ediyorum’ deyip deklare etti! ‘3-4 puan…’
Kılıçdaroğlu ve Özdağ bir araya geldi! Kritik görüşme sonrası açıklama: 'Bazı sorularımız vardı, ayrıntılı yanıtlar aldık'Kılıçdaroğlu ve Özdağ bir araya geldi! Eleştiri görüşme sonrası izahat: ‘Bazı sorularımız vardı, detaylı yanıtlar aldık’[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.