İYİ Parti’nin ‘üçüncü yol’ çıkışına MHP’den gündem yaratacak cevap! ‘Kurusıkı tabancayla hedefe ateş etmeye benzer’

22.08.2023
İYİ Parti’nin ‘üçüncü yol’ çıkışına MHP’den gündem yaratacak cevap! ‘Kurusıkı tabancayla hedefe ateş etmeye benzer’

[ad_1]

MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti’ye mahalli iktidarda ‘komşu olma’ çağrısıyla siyasette yeni bir gündem yarattı. 26 Ağustos’ta yapacağı konuşma dört gözle beklenen İYİ Parti lideri Meral Akşener mevzuyla ilgili sessizliğini korusa da iki partinin kurmayları içinde karşılıklı sert ifadeler kullanıldı. MHP’den ses getirecek yeni bir çıkış geldi.

“ÜÇÜNCÜ DEĞİL, BİRİNCİ YOL”

Bahçeli’nin çağrısının arkasından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın “Türk milliyetçilerinin iktidarı ise sadece yeni bir ‘Türk Çağı’nı başlatacağımız, üçüncü yolu açmaktan geçmektedir” demişti. Bu açıklamaya gönderme icra eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Milliyetçilik; ülkemizin birlik ve bütünlüğü, milletimizin bekası uğrunda politika edenler için üçüncü değil, başından beri birinci yoldur” ifadelerini kullandı.

şlskdaşl

“SİYASET ÇIKMAZINDA BOCALIYORLAR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yalçın, partisinin kurultay sürecine dair yapmış olduğu açıklamada, son seçimlerde Türk milliyetçiliği ülküsünün tüm siyasal partilerin yönelimini, tüm kesimlerin rengini ve eğilimini belirleme ettiğini belirtti.

Yalçın, milliyetçiliğin yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da giderek yükselen bir kıymet konumunda bulunduğunu vurgulayarak, şu şekilde devam etti:

“Türkiye’nin iç dinamikleri kadar, internasyonal ilişkiler bağlamındaki bölgesel ve küresel hamlelerine de yön vermektedir. Türkiye’de öteden beri politik gündemin belirleyici ve sürükleyici unsuru olarak öne çıkan milliyetçilik, şu sıralarda, içine düştükleri politika çıkmazında bocalayan kimi çevrelerce 3. yol olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Şapkadan tavşan çıkarmaya benzeyen bu boşuna gayretlerin arkasında, Türk milliyetçiliği davasının emsalsiz yegane temsilcisi mevkiindeki MHP’nin siyasetteki saygınlık, ağırlık ve tesirini görmezden gelen ümitsiz ve kör bir inadın varlığını saklanmaktadır. Türk milliyetçiliği davasının 54 senelik alemdarı ve bu davaya gönül verenlerin yuvası olan MHP’yi yok sayarak ’milliyetçilik üstünden’ 3. bir siyasal yol inşa etmeye çabalamak, deniz üstünde yürümekten farksızdır.”

thumbs_b_c_ed787422825eca60d685aecacc4c4649

“HEDEFE KURUSIKI TABANCAYLA ATEŞ ETMEYE BENZER”

Türk milliyetçiliği ülküsünün, cumhuriyetin kuruluşundan beri Türkiye’de siyasetin temel ilkesi olduğuna dikkati çeken Yalçın, “İçinde MHP’nin yer almadığı bir siyasal eksende Türk milliyetçiliği davası gütmek, kurusıkı tabancayla hedefe ateş etmeye benzeyecektir. Bu itibarla da milliyetçilik; ülkemizin birlik ve bütünlüğü, milletimizin bekası uğrunda politika edenler için üçüncü değil, başından beri birinci yoldur. Bu gerçeklerin ışığında MHP; Türk milliyetçiliği davasının dominant aktörü olarak milletimize hizmet yolunda siyasal mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

“MHP KONGRE SÜRECİNİ BAŞLATMAK SURETİYLE TEŞKİLATLARINI YENİ BİR İVMEYLE HAREKETE GEÇİRMİŞTİR”

Yalçın, MHP’nin Türkiye Yüzyılı ve Türk dünyası çağının tüm yönleriyle gerçekleşmesi hedefine olanca gücüyle katkıda bulunmaya çabaladığını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu bağlamda 31 Mart 2024 Yerel İdareler Seçimleri, milletimize yerelde hizmetin metropol kentlerden taşraya kadar tüm vatan sathına yayılması açısından mühim bir siyasal ortamın tesisine vesile olacaktır. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatları istikametinde, Lozan Sulh Antlaşması’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla ’2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu’ temasıyla 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli Seçimlere hazırlık sürecini resmen başlatmıştır. MHP; büyük bir ciddiyet ve mesuliyet şuuru içinde mahalli seçimlere odaklanırken, kurultay sürecini de başlatmak suretiyle teşkilatlarını yeni bir ivmeyle harekete geçirmiştir. MHP Merkez Yürütme Kurulunca, yeni ilçe ve il kongrelerinin 9 Ağustos 2023 tarihinde başlatılması kararlaştırılmış ve süreç anılan tarihte adım atmıştır.”

“MİLLETİMİZ YENİDEN DOĞRU TERCİHE YÖNELECEKTİR”

MHP’de 442 ilçenin kongresini tamamladığını, dün itibarıyla ilçe kongrelerini bitiren il sayısının ise 23’e ulaştığını dile getiren Yalçın, mahalli seçimlere ’Türkiye ve Türk dünyası yüzyılı’ gerçeğine yaraşır bir coşku ve heyecanla girilmesi açısından MHP kongrelerinin itici güç bulunduğunu belirterek, “Son seçimlerde ortaya çıkan sonuçların objektif tahlili, bir hakikati daha bizlere sunmaktadır: Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle Genel Seçimlerde siyasete çekidüzen vermek ve emaneti tekrardan ehline teslim etmek suretiyle milletimizin sandıkta attığı şuurlu adımların, mahalli seçimlerde de tekrarlanacağına kuşku kalmamıştır. Başta İstanbul ve Ankara benzer biçimde metropol kentlerimiz olmak suretiyle bazı il ve ilçelerimizin geleceğini geçici olarak CHP ile yancılarına teslim eden ve büyük bir pişmanlık yaşayan milletimiz, tekrardan doğru tercihe yönelecektir” açıklamasını yapmış oldu.

YALÇIN’DAN MUHALEFET BELEDİYELERİNE TEPKİ

“Muhalefetteki partilerce kazanılan belediyelerdeki yönetim beceriksizlikleri yüzünden oldukça sayıda il ve ilçemiz; altyapısızlığa, yatırımsızlığa ve günümüzde tehditleri giderek artan organik afetlere karşı çaresizliğe mahkum edilmiştir” diyen Yalçın, şunları açıkladı:

“Bilhassa İstanbul ve Ankara Belediye Başkanları görevlerini yerine getirmek ve hizmet sunmakla yükümlü oldukları illeri bırakıp seçim ve propaganda gezileriyle politik sükseye vakit ayırmışlardır. Aynı başkanlar bugün de iki büyük metropol kentimizin çözüm bekleyen birikmiş problemlerinden oldukça, CHP’nin yönetim kavgalarına ve bu partiye baş olma entrikalarına odaklanmışlardır. Artık ayan beyan ortaya çıkmıştır ki CHP’nin ve muhalefetteki diğeri partilerin belediyeler vasıtasıyla halka hizmet etmek benzer biçimde bir gayeleri yoktur. Bunların ana amacı; belediyenin imkanlarını istismar ederek kadrolaşmak, halkın kaynaklarını partilerine ve yandaşlarına kanalize ederek semirmektir. Milletimiz; belediyelerde halka hizmet yerine ideolojik kavgaları, kadrolaşmayı, zenginleşmeyi, semirmeyi, şov ve göz boyama yollarını seçenlere 31 Mart 2024’te tekrardan aynı şansı tanımayacaktır. Aziz milletimizin, Genel Seçimlerde olduğu benzer biçimde, 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel İdareler Seçimlerinde de MHP’ye büyük bir teveccüh göstereceğine inancımız tamdır.”

MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı’nın gerçekleştirileceği tarihin kurultay sürecinin tamamlanmasının arkasından duyuru edileceğini açıklayan Yalçın, “Bu yüksek idealin maşeri vicdana sinmesini ve yönetim anlayışına yön vermesini elde eden MHP; mahalli seçimlerde de gene beklenenin üstünde bir performans gösterecektir. Partimiz, 31 Mart 2019’da kaybedilen belediyeler de dahil olmak suretiyle birçok il ve ilçede seçimi kazanacaktır. MHP kervanı; 21. asrın Türkiye ve Türk dünyasının yüzyılı olacağı inancı içinde, güvenilir adımlarla demokrasi yürüyüşüne devam edecektir” dedi.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dokunmadan önce bir daha düşünün! Çok şaşıracaksınız, bu eşyalar klozet kapağından kat kat daha kirli olabilirDokunmadan ilkin tekrar düşünün! Oldukca hayret edeceksiniz, bu eşyalar klozet kapağından kat kat daha kirli olabilir
İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu!İsrail, Suriye’nin başkenti Şam’ı vurdu!
ABD'de korku dolu anlar! Ağır hasar aldıABD’de korku dolu anlamış olur! Ağır hasar aldı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.