Fatih Altaylı açtı ağzını yumdu gözünü! Kılıçdaroğlu için oldukca sert sözler: “Sen kimsin ki! Orta derece, yeteneksiz…”

14.07.2023
Fatih Altaylı açtı ağzını yumdu gözünü! Kılıçdaroğlu için oldukca sert sözler: “Sen kimsin ki! Orta derece, yeteneksiz…”

[ad_1]

Gazeteci Levent Gültekin’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ortaya attığı iddialar politika gündeminde geniş yankı uyandırırken, gazeteci Fatih Altaylı’dan zehir zemberek açıklamalar geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu için oldukca sert ifadeler kullanan Altaylı, ‘Kemal Bey bir projedir’ tezine inananların sayısının her geçen gün daha arttığını savundu. Kılıçdaroğlu’nun kendisi gittiğinde CHP’nin biteceğine inandığını söyleyen Altaylı, “Kemal Kılıçdaroğlu sen kimsin ki gittiğinde bu parti bitsin. Sen Türkiye’nin orta derece bürokratlarından biri, yeteneksiz siyasetçilerinin de birincisisin” diye konuştu.

Kişisel YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Altaylı, şu ifadeleri kullandı;

“KEMAL BEYİN PROJE OLDUĞUNA İNANANLAR ARTIYOR”

“‘Kemal Bey bir projedir. Orada olmasının maksadı AK Parti’nin yolunu açmaktır. Kendi iradesi haricinde hareket etmektedir’ iddiası bana ulaştığında ‘ben böyle bir durum olmaz, deli saçması’ demiştim. Fakat bugün geldiğimiz noktada Kemal Bey’in bir proje olduğuna inanların sayısında oldukca ciddi bir artış var.

“CHP’YE CİDDİ ANLAMDA ZARAR VERMEYE BAŞLADI”

Artık şunu görüyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu CHP’ye ciddi anlamda zarar vermeye başladı. Partiyi bir yerden bir yere götürmediği şeklinde götürme ihtimali olanlara da yol açmıyor ve kendisini de olmazsa olmaz zannediyor. Kılıçdaroğlu’na sorarsanız kendisi gittikten sonrasında bu parti biter. Bu hakikaten akla izana, mantığa, zekaya uyan bir şey değil.

kkk

“KILIÇDAROĞLU SEN KİMSİN Kİ GİTTİĞİNDE CHP BİTSİN”

Kemal Kılıçdaroğlu sen kimsin ki gittiğinde bu parti bitsin. Sen Türkiye’nin orta derece bürokratlarından biri, yeteneksiz siyasetçilerinin de birincisisin. Hiçbir kabiliyetinin olmadığını da her geçen gün kanıtlıyorsun. Başarısız, yeteneksiz ve toplumda bir coşku uyandırmayan birisisin. Niye orada oturuyorsun?”

‘DUR DAHA YEREL SEÇİMİ DE KAYBEDECEK’ YORUMLARI

Bugün artık kimsede Kılıçdaroğlu’nun iyi niyetine bir inanç kalmadı. Partiyi giderek acayip noktalara çekiyor. Artık Kemal beyin orada oturmaması lazım fakat açık ki orayı sevmiş oldu. Kemal Bey giderek kendini yıpratıyor. Sanki ‘Dur daha mahalli seçimi de kaybedecek. Ondan sonrasında bırakacak’ diyenleri de haklı çıkarmaya çalışıyor”

fdf

LEVENT GÜLTEKİN NE DEMİŞTİ?

14 Mayıs seçimleri öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığını iddia etmiş olduğu bir konuşmayı aktaran gazeteci Levent Gültekin, “Kılıçdaroğlu’na adaylığı için bu ülke için son talih, bu şansı heba etme dedim. Kılıçdaroğlu bana ‘Ülke bitti hiçbirimizin kurtarma şansı yok’ dedi. ‘Kemal Bey o süre aday olma lütfen’ dedim, bana ‘Adaylığımı engelleme şansım yok’ dedi” ifadelerini kullandı.

CHP İDDİALARI YALANLADI

CHP İletişim Koordinatörlüğü izahat yaparak ifadeleri “hayal ürünü” olarak nitelendirdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Her zamankinden daha umutluyum' diyerek açıkladı‘Her zamankinden daha umutluyum’ diyerek deklare etti[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.