İsrail hastane vurdu, muhalefetten katliama tepki yağdı: “Lanetliyorum! Katilsin! Terör stratejisi…”

18.10.2023
İsrail hastane vurdu, muhalefetten katliama tepki yağdı: “Lanetliyorum! Katilsin! Terör stratejisi…”


Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda şunları kaydetti:

“Sözü eğip bükmeye asla gerek yok. İsrail, insanlığa karşı kabahat işlemiştir. Bunun adı cinayettir, katliamdır. Lanetliyorum.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “İsrail’in terörle savaşım edeceğini beyan ederek başlatmış olduğu cenk; artık bir cenk olmaktan çıkmış ve Netanyahu terörü hâline gelmiştir. Bir devletin cenk stratejisinde, hastane bombalamak olması imkansız. Bu sadece ve sadece bir terör stratejisidir. Başta Birleşmiş Milletler olmak suretiyle tüm dünya kamuoyunu; bir an ilkin en temel insan haklarına haiz çıkmaya ve Netanyahu terörünü durdurmaya çağrı ediyorum” sözleriyle davet yapmış oldu.

Karşıcılık liderlerinden gelen tepkiler şöyleki:

Mutluluk Partisi lideri Temel Karamollaoğlu: Söz bitmiştir artık! İsrail kana doymuyor, vahşete devam ediyor; dünya kamuoyu ise yalnız seyrederek bu suça ortak oluyor! Sözde(!) “demokrasi ve insan hakları” diyen Batı ülkeleri ne vakit uyanacak acaba? İsrail, Gazze’de bir kez daha hastane bombaladı; yüzlerce kardeşimiz şehit oldu. İslam dünyası da yalnız kınayarak bu vebale ortak oluyor! Zalimin zulmüne engel olmak için Müslüman ülkeler ve Türkiye derhal harekete geçmelidir. Mazlumların uğramış olduğu bu soykırıma son vermek için dünyayı ayağa kaldırmak hepimizin görevidir!

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Ahli Arab hastanesine düzenlemiş olduğu hava saldırısı açık bir cenk suçudur. Gazze’de yaşanmış olan insanlık suçlarına tepki göstermeyen hepimiz bu katliamın sorumlusu konumundadır. Internasyonal kamuoyu hiçbir gerekçe ve bahaneye sığınmadan acilen tek ses olup bu kıyıma dur demelidir.

Tekrardan Refah Partisi lideri Fatih Erbakan: Zalimsin! Katilsin! Barbarsın! Vahşisin İsrail!

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu: Hastane bombalamak da mı terörle savaşım? Gazze’de hastane bombalayarak 500 masum canı katleden eli kanlı İsrail’i lanetliyorum. Bunun adı cenk suçudur, bunun adı katliamdır, bunun adı devlet terörüdür. Son nefesime kadar Filistinli kardeşlerimin yanındayım.

Günün önemli manşetleri

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Suçu onlara attı! Hastane saldırısı sonrası Netanyahu'dan ilk sözlerSuçu onlara attı! Hastane saldırısı sonrası Netanyahu’dan ilk sözler
Almanya Başbakanı'nın İsrail'de panik anları! Uçak tahliye edildi, yere yattılarAlmanya Başbakanı’nın İsrail’de ürkü anları! Tayyare tahliye edildi, yere yattılar
İsrail'in hastane katliamı Batı basınına böyle yansıdı! "Hamas idaresindeki hastane" ve İsrail'in isminin geçmemesi detayı...İsrail’in hastane katliamı Batı basınına bu şekilde yansıdı! “Hamas idaresindeki hastane” ve İsrail’in isminin geçmemesi detayı…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.