Kılıçdaroğlu “Genel Başkan olmak istiyor musun?” diyerek açık açık sordu! İşte İmamoğlu’nun yanıtı…

18.06.2023
Kılıçdaroğlu “Genel Başkan olmak istiyor musun?” diyerek açık açık sordu! İşte İmamoğlu’nun yanıtı…

[ad_1]

Seçimlerin derhal peşinden yapmış olduğu ‘değişiklik’ çağrısıyla aniden gündem yaratan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla bir araya geldi. Önceki gün gerçekleşen tehlikeli sonuç görüşmede CHP’deki değişiklik sürecinin masada olduğu öğrenilirken; ikili içinde neler konuşulduğuyla ilgili ortaya çıkan detay gündem yarattı.

Cumhuriyet’te yer edinen habere gore; oldukça pozitif yönde geçen görüşmede İmamoğlu’nun seçimlerin derhal peşinden yapmış olduğu ‘değişiklik’ talebini yinelediği sadece söz mevzusu talebin kişilerle sınırı olan olarak değil topyekûn muhalefetin tekrardan inşa edilmesiyle ilgili bir talep bulunduğunu belirttiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU: “GENEL BAŞKAN OLMAK İSTİYOR MUSUN?”

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na “Genel Başkan olmak istiyor musun?” diye sordurulmuş olduğu belirtilirken, İmamoğlu’nun yanıtı da dikkat çekti.

AA-20230614-31424250-31424248-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_IMAMOGLU_ILE_GORUSTU

İMAMOĞLU: “GÖREVE HAZIRIM”

İmamoğlu’nun “Ben her türlü göreve hazırım. Sorun genel başkanlık da değil. Sorun aslen bu değişimin yapılması” söylediği iddia edildi.

Toplantı sonrasında İmamoğlu’nun “Her şey güzel olacak” ifadesinin arkasında ise tüm bunların konuşulmuş olduğu, gelinen noktanın ise oldukça pozitif olduğu belirtiliyor.

AA-20230614-31424250-31424249-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_IMAMOGLU_ILE_GORUSTU

‘MUTABAKAT SAĞLANDI’ İDDİASI

Kulislerde; mühim mevzularda da bir mutabakat sağlandığı, buna gore kısa süre içinde bir yol haritası oluşturulacağı ve bu doğrultuda hareket edileceği konuşuluyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tanju Özcan'a 'heykel' cevabıCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tanju Özcan’a ‘heykel’ cevabı
Bakan böyle tepki gösterdi! Sosyal medyada gündem olan fotoğrafBakan bu şekilde tepki gösterdi! Toplumsal medyada gündem olan fotoğraf
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tanju Özcan'a 'heykel' cevabıCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tanju Özcan’a ‘heykel’ cevabı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.