Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Başarısızlığınıza karşın niçin çekilme etmediniz” sorusuna cevap

24.05.2023
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Başarısızlığınıza karşın niçin çekilme etmediniz” sorusuna cevap

[ad_1]

Katılmış olduğu canlı yayında soruları yanıtlayan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, kaybetmiş olduğu seçimlerde milletvekili sayısını artırdığını belirterek “Politika 5 yılda bir yapılıyor ne yapsak” dedi.

ensonhaber.com

Türkiye pazar günü Cumhurbaşkanını seçecek.

İlk turda sandıklardan çıkan sonuçlar, milyonları bir kez daha sandığa götürüyor.

Yüksek Seçim Kurulu’nun duyuru etmiş olduğu sonuçlara nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en yakın rakibi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na açık ara fark attı.

Bu durum muhalefette dengeleri bozarak moral bozukluğuna niçin oldu.

İkinci tur öncesi ittifaklara yeni destek sunar gelmeye devam ederken, liderler de katıldıkları programlarda çalışmalarını sürdürüyor..

Bu kapsamda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuzhan Uğur’un Babala TV adlı Youtube kanalının Mevzular Açık Mikrofon programına konuk oldu.

Programda rahatça soruların sorulmasını ve eleştiriye açık bulunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu’na beklenmedik bir sual geldi.

“Erdoğan’a diktatör dediniz, kazandığınız bir seçim yok niçin çekilme etmediniz”

Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen “Erdoğan’a diktatör yakıştırması yaptınız, 13 senedir Genel Başkansınız. Bu süre zarfında girip de kazandığınız seçim yok. Bu başarısızlığa karşın niçin çekilme etmediniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Politika 5 yılda bir yapılıyor ne yapsak”

Doğrudur Erdoğan’ın tek adam yönündeki eleştirilerimi yaptım. Daha ilkin de eleştiriler yaptım. Pek oldukca eleştirim de sertti. Bu eleştirilerimin bugünde arkasındayım. Kolaylıkla ifade edebilirim.

Bir devlet bir kişinin iki dudağı arasına teslim edilemez. Devlette yasama yürütme yargı organları vardır ve devletin her alanı denetlenir. Örnek olarak Saray’ın yapmış olduğu harcamaları bilmiyoruz. Buradan devletin çıkması lazım, saydam olması lazım.

Yüzde yüz iktidar olmadınız derseniz ben bunu kabul ederim, iktidar olamadınız eyvallah. Fakat her seçimde biz milletvekili sayımızı artırdık, son seçimde Ankara’yı, İstanbul’u, Mersin’i büyükşehirleri kazandık.

Politika 5 yılda bir yapılıyor ne yapsak.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.