Kendini Olaf Scholz’a benzeten Kılıçdaroğlu’na Alman muhabirin tepkisi

08.05.2023
Kendini Olaf Scholz’a benzeten Kılıçdaroğlu’na Alman muhabirin tepkisi

[ad_1]

Alman muhabir, Kılıçdaroğlu’nun verdiği cevaptan sonrasında alaylı bir yüz ifadesine büründü. Bu durum, akıllara Biden ile ilgili bir sual yöneltilen Erdoğan’ın tavrını getirdi.

Detay Haber

Cumhurbaşkanı talibi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman medyasından ARD televizyonuna değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Röportajı süresince Türkiye hakkında negatif bir tablo çizen Kılıçdaroğlu’na, Alman muhabirin sordurulmuş olduğu sual ve almış olduğu karşılık dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu: Olaf Scholz benzer biçimde olmak bir onurdur

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’a atıfta bulunan muhabir, Kılıçdaroğlu’na “Türkiye’nin Olaf Scholz’u musunuz?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu, “Olaf Scholz benzer biçimde olmak bir onurdur. Aslen ben sessiz bir insanım. Kolay kolay sinirlenmem.” yanıtını verdi.

Alman muhabirin manidar yüz ifadesi

CHP Lideri’nin söz mevzusu cevabı esnasında ARD yetkilisinin gülümsemesi ve yüzünde oluşan manidar ifade kameraya yansıdı.

Görevi Angela Merkel’den devralan Şansölye Scholz, küresel meselelerde Almanya tarihinin en etkisiz başbakanı olarak görülüyor.

“O Biden ise ben de Erdoğan’ım”

Kılıçdaroğlu-Scholz benzetmesi, akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhabirlere verdiği bir yanıtı getirdi.

Geçen yıl Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı için New York’ta bulunan Erdoğan, “ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmeyi diler miydiniz?” şeklindeki soruya, “Yok, o Biden ise ben de Erdoğan’ım.” diyerek yanıt vermişti.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.