Meme kanseri ameliyatı! İki memesi alındı: Suç duyurusunda bulundu…

25.10.2023
Meme kanseri ameliyatı! İki memesi alındı: Suç duyurusunda bulundu…


Kocaeli’de 6 yıl ilkin gittiği hususi hastanede kanser olduğu belirtilen hanım, yanlış teşhisle iki memesinin alındığı iddiasıyla hastane ve 2 doktora dava açtı.

Meme kanseri ameliyatı! İki memesi alındı: Şikayetçi oldu...

AA


Meme kanseri son dönemlerde bayanların en büyük korkulu rüyası…

Kocaeli’de 51 yaşındaki Çiğdem Kışlalı, 6 yıl ilkin gittiği hususi hastanede kanser olduğu bilgisini öğrendi.

Bunun üstüne meme ameliyatı olan hanım yanlış teşhis edildiğini belirtti.

Kocaeli 1. Tüketici Mahkemes’indeki duruşmaya, müşteki Kışlalı, davalı tabip T.C. ile taraf avukatları katıldı.

Duruşma görüldü

Müşteki avukatı Asuman Arslan, bilirkişi raporunun kendilerine bildiri edilmediğini aktararak, müvekkilinin ameliyat sonrasına ilişkin fotoğraflarını mahkeme başkanına sundu.

Bilirkişi raporunun bir suretinin müşteki avukatına bildiri edilmiş olduğu duruşmada, davalı tabip T.C’nin avukatı Galip Onur Demirel de rapora karşı itiraz dilekçelerini yeniden etti.

Mahkeme başkanı, bilirkişi raporuna karşı beyanda bulunmak için süre vererek duruşmayı erteledi.

“Kanser olmadığıma şükrettim”

Çiğdem Kışlalı, duruşma sonrası, 6 yıl ilkin sağ memesinin üst kısmında kitle benzeri bir şey fark edilmesi üstüne tedavi için Başiskele ilçesindeki hususi bir hastaneye gittiğini söylemiş oldu.

Gittiği doktorun kendisini paniğe sevk ettiğini iddia eden Kışlalı, şu ifadeleri kullandı:

Tabip, ‘Kanser hücresi, vücudunu bigün içinde de bir yıl içinde de sarabilir.’ dedi. Ne yapacağımızı bilemedik. Tüm tetkikler elimizde, karar vermemiz lazım; ameliyat olalım mı olmayalım mı?

Ikimiz de karar verdik. Kanserim zannettim. Yalnız o kitle alınacaktı fakat dediler ki ‘Öteki memeyi de alalım mı?’ Doktorlara güveniyoruz; ‘Siz iyi mi uygun görüyorsanız öyleki yapın.’ dedik. Onlar iki memeyi de aldılar.

“Kanser olmadığımı öğrenince dava açmaya karar verdik”

Kışlalı, 3 ameliyat geçirdiğini dile getirerek, şu şekilde devam etti:

Şimdi doktorların avukatlarının savunması şu; ‘Kendi isteğiyle güzel duyu ameliyatı olmak istedi. Geldi ikimiz de güzel duyu ameliyatı yaptık.’ Bu tarz bir olay yok. Ne bir sözlü demeçte ne de imzalı bir evrakta bu şekilde bir istekte bulunmadım.

Ameliyat sonrası kemoterapiye başlanacağı söylenmişti. Kocaeli Devlet Hastanesi Onkoloji Kısmına elimdeki raporlarla gittiğimde ‘Siz kanser değilsiniz.’ diye ben hastaneden belge aldım. Sonrasında Sakarya’da hususi bir hastaneye gittim, orada da bu belgeleri gösterdim.

Gene sonrasında da rapor aldım. O belgelerle bana ‘Sen kanser değilsin.’ dediler. 1 ay sonrasında kemoterapiye başlayacağımı zannediyordum. Sonrasında kanser olmadığımı öğrenince dava açmaya karar verdik.

“Fotoğraflar sundum”

Hem maddi hem de tinsel sıkıntılar yaşadığını özetleyen Kışlalı, adaletin yerini bulmasını istediğini kaydetti.

Kışlalı, kanser olmadığına şükrettiğini ifade ederek, “Hakim beye bugün ‘estetiğin bu şekilde yapılmayacağını’ gösteren fotoğraflar sundum.” dedi.

Haber Deposu: Anadolu Ajansı (AA)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.