Mısırlı komedyenden İngiliz kanalında İsrail’i rezil eden sözler

21.10.2023
Mısırlı komedyenden İngiliz kanalında İsrail’i rezil eden sözler

[ad_1]

İngiliz gazeteci Piers Morgan’ın programına konuk olarak almış olduğu Mısırlı güldürmen Basser Youssef’in İsrail’in işgal etmiş olduğu topraklarda yaşayan Filistinlilere karşı başlatmış olduğu soykırıma yönelik hiciv ve ironi dolu sözleri toplumsal medyada gündem oldu.


ensonhaber.com


Hamas’a karşılık veren İsrail, hedef gözetmeksizin Gazze’de orantısız güç kullanmaya devam ediyor.

İsrail’in bomba yağdırdığı Gazze’de yaşanmış olan insanlık dramı tüm dünyada dikkatle takip ediliyor.

Mısırlı güldürmen Batı medyasıyla dalga geçti

Eşi Filistinli olan Mısırlı güldürmen Basser Youssef’in İsrail destekçisi İngiliz gazeteci Piers Morgan’ın Sansürsüz isminde programında yapmış olduğu açıklamalar toplumsal medyada en oldukça paylaşılanlar arasına girdi.

İsrail’in işgal etmiş olduğu Filistin topraklarında yapmış olduğu zulmü hiciv ve ironi dolu sözlerle özetleyen Youssef’in röportajı milyonlarca kez seyredildi.

“Biliyorum onları (Filistinlileri) öldürmek oldukça zor”

Batı’nın İsrail’i çaresiz ve kurban rolünü canlandıran göstermesinin iyi mi bir oyun bulunduğunu özetleyen Youssef, “Elbet korkunçtu. Bildiğiniz gibi eşimin ailesi Gazze’de yaşıyor. Kuzenleri ve amcaları var. Orada evleri bombalandı. Onlarla yazışma kuramadık. Fakat biliyorsun, biz buna alışkınız! ‘Ah, İsrail bizi öldürüyor.’ Fakat asla ölmezler! Demek istediğim devamlı geri dönüyorlar. Biliyorum onları öldürmek oldukça zor. Zira ben onlardan biriyle evli biriyim” dedi.

“İsrail’e Süpermen’miş benzer biçimde bakıyorsunuz fakat aslen onlar Homelander”

Programın devamında İsrail’e sert eleştiriler getiren Youssef, İsrail’i narsist psikopat karakterlerin başrolde olduğu dünyaca meşhur The Boys dizisinin baş karakterlerinden olan ‘Homelander’a benzeterek, “İsrail, kurbanın kendisi olduğuna inanmanızı istiyor. Bu tıpkı narsist bir psikopatla ilişki içinde olmak benzer biçimde. İsrail’e Süpermen’miş benzer biçimde bakıyorsunuz fakat aslen onlar Homelander” ifadelerini kullandı.

Homelander, The Boys çizgi romanları ve tv dizisinde klasik süper kahraman konseptlerine ve bilhassa Süperman’e parodi olarak yaratılmış bir karakterdir.

Homelander, Süperman’in uçabilme kabiliyeti, süper güçler, lazer gözleri benzer biçimde klasik özelliklerini taşır sadece klasik süper kahraman ideallerine aykırı bir karakter olarak tasvir edilir.

Karakter, kamuoyunda kusursuz bir süper kahraman olarak pazarlanırken gerçekte oldukça karanlık ve etik olmayan eylemlere karışır.

Bu yüzden Homelander, geleneksel süper kahramanları sorgulayan ve bu tür karakterlerin gerçek dünyadaki etkilerini eleştiren bir parodi olarak kullanılır.

Homelander, bilhassa süper kahramanların gerçek karakterlerinin arkasındaki potansiyel karanlık yönleri ve etik karmaşıklıkları yansıtan bir karakter olarak tasarlanmıştır.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.