Polonya, Belarus sınırındaki asker sayısını artıracak

02.08.2023
Polonya, Belarus sınırındaki asker sayısını artıracak


Polonya, Belarus sınırındaki asker sayısını artırma ve bölgeye harp helikopterleri dahil olmak suretiyle ilave güçler konuşlandırma sonucu aldı.

Polonya, Belarus sınırındaki asker sayısını artıracak

AA

ENSONHABER’İ TWİTTER’DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Polonya, sınırıyla ilgili dikkat çeken bir karara imza attı.

Polonya Müdafa Bakanlığından meydana getirilen yazılı açıklamada, üst düzey askeri yetkililerin, sınır komşusu Belarus ile ilgili bir araya gelmiş olduğu kaydedildi.

İki Belarus helikopterinin Polonya hava sahasını ihlal etti”

Bugün sınır civarlarında iki Belarus helikopterinin Polonya hava sahasını ihlal etmiş olduğu vurgulanan açıklamada, “Belarus tarafı daha ilkin Polonya tarafını eğitim mevzusunda bilgilendirmişti. Sınır geçişi, Bialowieza bölgesinde, radar sistemleri tarafınca tespit edilmesini zorlaştıran oldukca düşük bir irtifada gerçekleşmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Sınırdaki asker sayısı artırılıcak

Açıklamada, NATO’nun vaka hakkında bilgilendirildiği açıklandı.

“Müdafa Bakanı Mariusz Blaszczak, sınırdaki asker sayısının arttırılması ve bölgeye harp helikopterleri de dahil olmak suretiyle ilave güçlerin konuşlandırılması emirini verdi.” ifadesi kullanılan açıklamada, Belarus maslahatgüzarının vakası açıklamak suretiyle Polonya Dışişleri Bakanlığına çağrılmasına karar vermiş olduğu kaydedildi.YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.