Saç Ekimi İşlemleri Nelerdir?

14.04.2023
Saç Ekimi İşlemleri Nelerdir?

Saç ekimi nedir sorusu oldukça merak edilir. Saç dökülmesi sorunu saç kaybı yaşayan kişilerde kellik sorununa veya seyrelme sorununa kalıcı ve doğal çözüm yollarından biridir

Saç Ekimi Nedir?

Saç kökünün cansızlaşıp artık aktif olmadığından dolayı saçların dökülen alanlarının sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemi ile nakledilmesi işlemine verilen ad saç ekimidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonunda dökülen bölgeye hastanın kendi sağlıklı olan saçları eklenip ekim tamamıyla kişinin isteğine göre planlanıp uygulanmaktadır. Hastanın genel olarak saç ekimi işleminde ense bölgesindeki dökülmelere dirençli saç kökleri toplanmaktadır. Hedef baş bölgesinde ekim yapılan bölgenin belli olmayacak doğallıkta kalıcı saç görünüm kazandırmasıdır. Küçük cerrahi işlem olan saç dökülmesi saçları iyi bir görünüm kazandırmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

50 yaş üzeri erkeklerin %50’si saç dökülme sorunu yaşamaktadır. Saç ekimi erkekler açısından en çok uygulanan cerrahi kozmetik olmaktadır. Bazı kadınlarda da seyrekleşme sorunu görülebilmektedir. Saç ekiminde özellikle amacımız kişiye tıbbi modern uygulamalarla konforlu doğal saçlı bir görünüm kazandırmaktır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Operasyon iz bırakmayan FUE veya ensede hafif iz bırakabilen yöntemleri başarıyla uygulanan işlemler arasındadır. FUE yöntemi ile saç kökleri bir bir alınarak dökülme olan bölgelere ekilirken ense yönteminde saç içeren bir deri hattı çıkarılır. Bu işlemi yaptırmayı düşünen kişinin sağlıklı olarak sağlıklı alan olarak kullanılmak için baş arkası ya da yan taraflarında bulunan sağlıklı saçları olmalıdır. Sertlik saç rengi sertlik derecesi saç rengi gür olması dalgalı gibi diğer faktörlerde yapılacak olan işlemlerin sonucu etkilemektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Saç seansları, sağlık merkezinde uygulanabilen yöntemlerin uygulanması ile birlikte fiyatlarda göz önünde bulundurulmaktadır. Çoğunluk olarak saç ekimi fiyatları değişim gösterebilmektedir. Saç ve kafa analizi sonrası hangi yöntemin tercih edileceğini kişinin de öncelikleri göz önünde tutularak karar verilmektedir.

Safir Ekimi Nedir? Neden Uygulanır?

Seyrelme ya da saç dökülmesi sorunlarını ortadan kaldırmak için safir saç ekimi tercih edilen estetik cerrahi yöntemlerdendir. Safir saç ekimi yöntemi ile donör bölgedeki greftler FUE motorları toplanır. Saç ekimi bölgesinde kullanılan safir uçlu bıçaklarla açılan mikro kanallara bir bir yerleştirilir. Bu sayede seyreklik ve kellik sorunu ortadan kalkar. Estetik olarak dilediğiniz görünüme kavuşmak mümkün olur.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi 18 ve 80 yaş arasında olan tüm kişilere uygulanan bir yöntemdir. Saç ekim tedavisinin kullanabilmesi için hasta olan saçları dökülen kişinin genel sağlık durumunu saç ekimine uygun olması gerekir. Tansiyon diyabet gibi kronik hastalıkları olan kişilerde tedavi edilmediği sürece bu işlem yapılmamaktadır. Özel safir uçlu kalemler kullanılarak yapılan operasyonlar hastaya ekilen saçların doğallığını ve iyileşme süreci açısından avantajlar sağlamaktadır. En kritik süreçlerden biri olan saç ekiminde kanalı açma işlemi açılan kanallara greftlerin doğru kullanılması ile güvenli ve sağlıklıdır.

Safir Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler?

Safir saç ekimi yöntemi ile tedavi olan hastaların iyileşme sürecini kısaltıp daha doğal sonuçlar elde edebilmek için safir FUE çekimi yöntemini tercih etmekteyiz. Safir saç ekimi yöntemi yapıldıktan 2 gün sonra hastalar ilk yıkama pansuman için merkeze gelmesi gerekmektedir.

İşlem yapıldıktan sonra iki gün istirahat etmeli ve 2 gün bandajlar çıkarılıp ilk yıkama yapılmalıdır. Günlük yaşama dönebilmek için ilk yıkamadan sonra 2. yıkamaya kadar yani 7 ile 10 günlük bir süreçte saçlarda ekim görülebilmektedir. Kabuklanmalar oluşur son yıkamadan sonra ise Ekim belirtileri tamamen kalkmış olur ve saçların uzaması beklenir

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son teknoloji ile lazer yöntemi desteklenmiş uzmanlarınca dhi saç ekimi yönteminin geliştirilmiş yöntemlerdendir. DHI saç ekim süresi desteklenip yeni çıkacak saçların güçlenebilmesini sağlamak için saçların dökülmesini durdurmayı hedeflemektedir. Saç ekiminde kullanılan düşük lazer terapisi ile ışınların kıl köklerine uygulanarak saç dökülmesini önüne geçilmektedir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi kişilerin saç ekimi yaptırmasına engel olmayan bir rahatsızlığı bulunmayan erkek ya da kadın her kesime uygulanabilmektedir. Özellikle saç dökülme sürecinde öncesi saçın kalitesini artırabilmek için saçı güçlendirip saç dökülmesini durdurmak kişiler için oldukça uygun olan bir yöntemdir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHI saç ekiminde kullanılacak olan kalem tekniği saçın ekim aşaması ile ilgilidir. Saçın uzama aşamasını saç dökülme sürecine müdahale eden bir tedavi yöntemidir. Saç ekiminde özel olarak gelişmiş teknolojik ve zenginleştirilmiş serum yöntemi ile kullanılmaktadır.

Saç dökülmesinin hem durdurulması hedeflenirken saç ekimi işlemini yöntemi gerçekleştirilir. Son teknolojik DHI sistemi kullanılarak saç ekiminde ağrısız, izsiz, acısız ekim işlemi yapılmaktadır. Ayrıca tıraş olunmasına gerek kalmadan lazer terapi ile saç ekimi sonrası saçlar daha hızlı uzamaktadır.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatları değişim göstermektedir. Farklı saç ekimi yöntemleri sizlere sunarak saç ekimi danışmanları tarafından net bir şekilde fiyat bilgilendirmesi almanız mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.