Sıhhat turizminde yıl sonu hedefi 3 milyar dolara çıktı

14.10.2023
Sıhhat turizminde yıl sonu hedefi 3 milyar dolara çıktı


Turizmciler bir araya gelmiş olarak Türkiye’deki sıhhat turizmini masaya yatırdı. Internasyonal temsilcilerin önerisi, Türkiye’deki olanakların anlatılması gerektiği oldu.


AA


Dünyadaki sıhhat turizminin gelecek 10 yılda 10 misli büyüyeceği düşünülüyor. Türkiye, sıhhat turizmi mevzusuna ulusal bir siyaset gözüyle bakıyor.

Internasyonal Aestheticstanbul Sempozyumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Foad Nahai’nin görüşüne bakılırsa, Türkiye “dünya standartlarında cerrahi” denilen seviyeye terfi etti.

Sempozyumun ülke direktörü Op. Dr. Bülent Cihantimur ise geçen yıl 2,2 milyar dolar gelir elde edilmiş sıhhat turizminde atılacak minik adımlarla bu yıl 3 milyar dolar gelire ulaşılabileceğini belirtti.

“Sıhhat turizmi söz mevzusu olduğunda Türkiye’ye büyük bir ilgi var”

Geçen yıl 2,2 milyar dolar gelir elde edilmiş sıhhat turizminde atılacak minik adımlarla bu yıl 3 milyar dolar gelire ulaşılabileceğini söyleyen Cihantimur, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

Güzel duyu International olarak sıhhat turizmi mevzusuna ulusal bir siyaset gözüyle bakıyoruz. İnanıyoruz ki bu bilimsel toplantı, sıhhat turizmimizin gelişmesi için büyük bir adım anlamına geliyor. Dolayısıyla bakanlıklar ve kurumlarla eş güdüm içinde dünyanın dört bir yanından sıhhat turizmine yönelik karar vericileri vatanımızda ağırlayarak Türkiye’nin bu alandaki farkını anlatabilir, ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlayabiliriz.

Uluslararası Aestheticstanbul Sempozyumu

Internasyonal Aestheticstanbul Sempozyumu

“Türkiye, ‘dünya standartlarında cerrahi’ seviyesine terfi etti”

Internasyonal 5. Aestheticstanbul Sempozyumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Foad Nahai de, Türkiye’nin ‘dünya standartlarında cerrahi’ seviyesine yükseldiğini ifade ederek, şöyleki konuştu:

Türk plastik cerrahlardan gelen yayınlarda gördüklerim öteki ülkelerde meydana getirilen işlere benziyor. Türkiye muhtemelen önder konumda. Tamamımız birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz. Dolayısıyla Türkiye’deki plastik cerrahi seviyesinin devasa yükseklikte bulunduğunu söyleyebilirim.

Haber Deposu: Anadolu Ajansı (AA)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.