Sezgin Tanrıkulu’nun fezlekesi TBMM gündeminde

11.09.2023
Sezgin Tanrıkulu’nun fezlekesi TBMM gündeminde


Hakkaniyet Bakanı Yılmaz Tunç, Sezgin Tanrıkulu’nun TSK’ya yönelik söylemleriyle ilgili soruşturma açıldığını ifade ederek soruşturma sürecinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin takdirinde bulunduğunu beyan etti.


ensonhaber.com

İHA ve SİHA’lara karşı çıkan CHP’nin Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu geçtiğimiz günlerde yeni bir skandala imza attı.

Tanrıkulu, katılmış olduğu bir TV programında, FETÖ ve PKK’nın kara propagandalarına sığınarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dil uzattı.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığı iftirasını attı.

“Türk Silahlı Kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı”

Tanrıkulu, “Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Türk Silahlı Kuvvetleri, köyleri yaktı, bombaladı.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni sorgulayacaklarını dile getiren Tanrıkulu, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapmış olduğu her şey eleştiriden azade değil, biz milletvekiliyiz. Bu tarz şeyleri sorgularız. TSK üstünden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız.” dedi.

Soruşturma başlatıldı

Birçok kesimden tepki alan Tanrıkulu için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

“Fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine geldi”

Hakkaniyet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Hakkaniyet Akademisi Eğitim Süreci Açılış Töreni’nin peşinden Tanrıkulu’nun söylemleri hakkında açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

Kıymetli dostlar; doğal bu açıklamaları hoş karşılamak, kabul mümkün değil. Doğal ki mevzu yargıya intikal etti. Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Bu soruşturma neticesinde süreci sizler biliyorsunuz ki.

Bu aşamada bu soruşturmayla ilgili olarak bilhassa fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine geldi. Açıklamaları kabul etmek mümkün değil.

Burada Mehmetçiğimize dil uzatmak, geçmişte de bunlar yapılmış oldu maalesef. Ordumuza dil uzatmak. Bu şekilde suçlamalarda bulunmak asla hiç kimseye yakışmaz. Hiçbir vatandaşımıza yakışmaz.

Hele hele milletvekili birisine asla yakışmaz. Burada kendi partisinin de bir tepki koyması gerekir. Bu anlamda esasen lüzumlu soruşturma süreci de başlamış. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne intikalinden sonraki süreç Meclis’in takdirindedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.