SON DAKİKA | Tanju Özcan CHP’den kati ihraç istemiyle disipline sevk edildi

23.06.2023
SON DAKİKA | Tanju Özcan CHP’den kati ihraç istemiyle disipline sevk edildi

[ad_1]

Son dakika: CHP’de geçtiğimiz yıl disipline sevk edilerek bir yıl partiden uzaklaştırma cezası alan ve geçtiğimiz günlerde cezası sonlanmış Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kati ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’nın arkasından açıklamalarda bulunmuş oldu. Öztrak, daha ilkin CHP’den çekilme eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP’den kati ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

İL BAŞKANLARI AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Özcan, son günlerde CHP yönetimine yönelik ‘değişiklik’ mesajları veriyordu. Özcan, CHP’li il başkanlarının ortak açıklamasına ise şu değerlendirmeyi yapmıştı:

“Canan Kaftancıoğlu’nun 55’i atama olarak göreve gelen CHP İl Başkanları ortak açıklamasını okudum.

‘Çevir kazı yanmasın’ benzer biçimde bir izahat olmuş. Neredeyse asla suçu olmayan, listeler için fikri dahi sorulmayan örgütlere; “Kabahat birazda bizim” anlamına gelecek sözler söyletilmiş.

Kabul etmiyorum!!! Örgütlerin bu seçim sebebiyle suçlanması haksızlıktır. “KRAL ÇIPLAK”

Seçimi kaybeden Sayın Genel Başkan, onu bunu değiştirerek günü kurtarmaya çalışacağına, derhal kendi değişiminin önünü açacak kurultay zamanını açıklamalıdır.”

b84877d6-b7fb-4c97-952b-60a580940191

TANJU ÖZCAN: “BAŞKALDIRIYORUM”

Tanju Özcan, disiplin kuruluna sevk edilişine ilişkin, toplumsal medya hesabından “Başkaldırıyorum” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

“ANKARA’YA CHP GENEL MERKEZİ’NE YÜRÜYECEĞİM”

Alınan karar sonrası CHP Genel Merkezi’ne adım atma sonucu aldığını duyuran Özcan, Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu bırakmadığını belirterek “Beklemediğim bir şey değil. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a diktatör diyor fakat kendisi de koltuğu bırakmıyor. Değişiklik ve hakkaniyet için 3 Temmuz’da Bolu Meydanı’ndan Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne yürüyeceğim” diye konuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İmamoğlu'ndan çok net 'adaylık ilanı' açıklaması!İmamoğlu’ndan fazlaca net ‘adaylık ilanı’ açıklaması!
Yeni parti kuruyorlar! İsmi belli olduYeni parti kuruyorlar! İsmi belli oldu
İşletmeler artık o yönteme başvuruyor! Gündem olan paylaşım: Çiğ köfteden sonra...İşletmeler artık o yönteme başvuruyor! Gündem olan paylaşım: Pişmemiş köfteden sonrasında…[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.