Tayyar Öz – Hasret Öz çifti ve 12 kişinin mal varlıklarına el konuldu

02.12.2023
Tayyar Öz – Hasret Öz çifti ve 12 kişinin mal varlıklarına el konuldu

[ad_1]

Haklarında soruşturma oluşturulan Tayyar Öz ve eşi fenomen Hasret Öz’ün yanında 12 kişinin de tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Tayyar Öz - Özlem Öz çifti ve 12 kişinin mal varlıklarına el konuldu

İHA

Dilan Polat ve Engin Polat soruşturması sonrasında, paylaşımlarıyla dikkat çeken ve aynı sofrada poz verdikleri ortaya çıkan Tayyar Öz ve eşi fenomen Hasret Öz hakkında başlatılan soruşturmalarda yeni bir gelişme yaşandı.

Meydana getirilen incelemeler sonucunda, 24 Kasım 2023’te ikili hakkında, “resmi belgede sahtecilik”, “kabahat işlemek amacıyla teşkilat kurma”, “malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek” ve “vergi usul kanununa karşıcılık” suçlarından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca soruşturma başlatılmıştı.

Mal varlıklarına el konuldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca haklarında 4 ayrı suçtan soruşturma başlatılan ve yurt dışı yasağı konulmuş olan Tayyar Öz ile eşi fenomen Hasret Öz’ün tüm mal varlıklarına da el konuldu.

Polat davasında 12 kişinin mal varlıklarına da el konuldu

Dilan ve Engin Polat davasına dahil edilen 12 kişinin de tüm mal varlıklarına el konuldu:

Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, İlayda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Tolunay Topal, Tuğba Demirhan, Yavuz Selim Korkut

Haber Deposu: İhlas Haber Ajansı (İHA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.