Türkiye’deki Borsalar ve Kripto Paralar Tek Bir Platformda: 21 Milyon!

26.07.2023
Türkiye’deki Borsalar ve Kripto Paralar Tek Bir Platformda: 21 Milyon!

Türkiye’deki Borsalar ve Kripto Paralar Tek Bir Platformda: 21 Milyon!

 

21 Milyon, hem kripto para birimlerinin fiyatlarını anlık olarak paylaşarak, hem kripto para birimleri ile ilgili haberleri kullanıcılarına sunarak hem de Türk kripto para borsaları ile ilgili bilgilerin paylaşılmasını sağlayarak Türk kripto para piyasasında önemli bir hizmet sunuyor.

 

21 Milyon’un Özellikleri

 

21 Milyon en basit tanımı ile, kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında bir arada görebileceğiniz, Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının verilerine anlık olarak erişebileceğiniz, tüm borsa paritelerini bulabileceğiniz ve kripto para borsalarının karşılaştırmasını yapabileceğiniz bir platform olarak nitelendirilebilir.

 

Bunlara ek olarak 21 Milyon Türk kripto para piyasasındaki gelişmeleri de kullanıcıları ile buluşturuyor. Piyasada yer alan haberler anlık olarak 21 Milyon’da da yer alıyor. Bu da piyasa takibi açısın oldukça önemli bir sorunun çözülmesini sağlıyor.

Ayrıca 21 Milyon’da “Rehber” sekmesinden platformda yer alan tüm kripto para birimleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Böylece yatırım yapmak istediğiniz kripto para birimini yakından tanıma şansı da elde etmiş oluyorsunuz.

 

Tüm bunların yanında  platformda borsalar, “21 milyon puanı” adı verilen bir puanlama sistemine tabii tutuluyor. Platformun açıklamalarına göre, 21 milyon ekibi tarafından yapılan bu puanlama tamamen nesnel kriterlere göre hesaplanıyor. Hesaplama yapılırken ise  platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanılıyor. Ayrıca belirlenen kriterler doğrultusunda puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

 

21 Milyon’un Avantajları

 

21 Milyon’da şu anda 9 adet Türk kripto para borsası ve 330 adet kripto para birimi bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda platforma daha fazla sayıda Türk borsası ve kripto para birimlerinin eklenmesi planlanıyor.

 

21 Milyon sayesinde kullanıcılar, Türk kripto para borsalarında yer alan kripto para birimlerinin TL bazından fiyatlarını anlık olarak takip edebiliyor ve borsalardaki farklı fiyatları yine TL bazında karşılaştırabiliyor. Bu da özellikle arbitraj yapan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.