Türklerle bir arada olmak büyük avantaj

03.12.2023
Türklerle bir arada olmak büyük avantaj

[ad_1]

A Ulusal Takımdan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, EURO 2024 grup kura çekimi neticelerini değerlendirdi.

Hamit Altıntop: Türklerle bir arada olmak büyük avantaj

ensonhaber.com

EURO 2024 grup kura çekimi, şampiyonaya ev sahipliği meydana getirecek Almanya’nın Hamburg şehrindeki Elbphilharmonie Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

A Ulusal Futbol Ekibi, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2024) F Grubu’nda Portekiz ve Çekya’nın yanı sıra C yolu play-off galibi (Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan, Lüksemburg) ile eşleşti.

Ulusal Ekip Sorumlusu Hamit Altıntop, EURO 2024 kura çekimi sonrası açıklamalar yapmış oldu.

“Türkler ile bir arada olmak büyük avantaj”

Hamit Altıntop yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“İki maçımızın Dortmund’da olması oldukca büyük avantaj. 80 bin kapasiteli bir stadyum. Türkler ile bir arada olmak büyük avantaj. İyi hazırlanmak lazım. Mütevazılığımızı da kaybetmemek gerek. Konsantrasyonu da yüksek tutmak gerekiyor. Lüksemburg, Yunanistan, Gürcistan, Kazakistan var. Dördü de altyapılarına oldukca yatırım yapmış oldu. İyi bir hava yakaladılar. Biz iyi bir sonuçla gruptan çıkmak gerekiyor. Hedef net.”

“Portekiz bu grubun favorisi”

Hamit Altıntop şu cümleleri kurdu:

“Portekiz’e karşı yeni hocayla çıkmıştık. Penaltı pozisyonu var, atamadık. Geçmişi düşünmeye, münakaşaya gerek yok. Portekiz bu grubun favorisi. Son 15 yılda inanılmaz mesafeler kat ettiler. Yalnız oyuncu değil alıştırmacı bazında da… Her turnuvada iyi sonuçlar alıyorlar. 2016’da şampiyon oldular. Aramızda mesafe var fakat gün gün işler değişebiliyor. Kısa süre ilkin Almanya ve Hırvatistan’ı yendik. Bunu devamlı hale getirmek istiyoruz.”

“Bizim ekip kıymetli, kıymetli”

Hayal oluşturmak icap ettiğini söyleyen Altıntop şu ifadeleri kullandı:

“Hayaller üstünden gitmemiz gerekir mi? Evet, hayal oluşturmak gerekir. Almanya’da, vatandaşlarımızla 7 maçlık bir periyoda girmek istiyoruz. Bizim ekip kıymetli, kıymetli. Onlara cesaret vermemiz gerekiyor. Doğru hazırlanmak gerekiyor. Öteki taraftan mütevazı olmalı, yüzde 100’ü göstermeli ve her maç iyi oynamalıyız. Oyuncular iyi oynayacak ki hayal kuralım. Deneyebilir miyiz, yaparız. İlk hedef grubu geçmek. Bugünkü şeklinde kısmen de olsa futbol şansı lüzumlu.”

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.