12 yaşındaki otomobile CarPlay takıp denedik!

07.05.2023
12 yaşındaki otomobile CarPlay takıp denedik!

[ad_1]

Apple tarafınca geliştirilen CarPlay, iPhone kullanıcılarının cihazlarını otomobilleriyle birleştirmesine olanak tanıyor. Arabayı bilgi-eğlence sistemi olarak kullanmaya olanak elde eden CarPlay, sürüş deneyimini de artıran bir teknoloji. Ikimiz de 12 yaşındaki bir otomobilde bu teknolojiyi kullanmayı denedik.

Her otomobilde CarPlay kullanmak mümkün mü?

Yeni nesil otomobillerde CarPlay yada Android Auto benzer şekilde destek sunar bulunuyor. Yalnız 12 yaşındaki bir modelde bu desteği beklemek mümkün değil. Android tabanlı bir tableti araca yerleştirdik ve üçüncü parti CarPlay desteği ekledik.

SDNShiftdelete.net

CarPlay ile otomobile iPhone bağlandığınızda, çeşitli iOS işlevlerine aracın ön panelinden erişebilirsiniz. Arama yapma/alma, kısa ileti gönderme, müzik dinleme, Apple Maps’e erişme benzer şekilde birçok özelliği kullanabilirsiniz. Üçüncü parti donanım da araca bu CarPlay desteğini sağlıyor. Neticeleri daha detaylı görmek için yukarıdaki videomuzu seyredebilirsiniz.

Apple Watch bir annenin hayatını kurtardı!

Apple Watch bir annenin yaşamını kurtardı!

Apple Watch, geçtiğimiz günlerde düşme algılama özelliği ile kalp problemi yaşayan bir kadının yaşamını kurtardı.

12 yaşındaki otomobile taktığımız donanım aslen Android tablet olarak geliyor. 2GB RAM ve 32GB dahili depolamaya haiz olmasıyla akıcı bir deneyim sunduğunu söylemek mümkün. SpeedPlay isminde yazılım yardımıyla CarPlay benzer şekilde çalışıyor.

CarPlay arayüzü, sürüş esnasında dikkatin dağılmasını en aza indirgemek için yeni özellikler almaya devam ediyor. Apple son olarak büyük simgeler ve sesli komutlarla yenilikçi kullanımı erişime açtı. CarPlay, aracın uyumluluğuna bağlı olarak kablolu yada kablosuz olarak bağlanabilir. Bizim kullandığımız donanım ise kablosuz destek sunuyordu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.