Almanların yüzde 57’si: İsrail başka halkları umursamıyor

21.12.2023
Almanların yüzde 57’si: İsrail başka halkları umursamıyor

[ad_1]

Almanya’da meydana getirilen bir araştırmada, halkın yüzde 57’sinin, İsrail’in başka halkları umursamadan yalnız kendi çıkarlarının peşinden koştuğuna inanılmış olduğu ortaya çıktı.

Almanların yüzde 57'si: İsrail başka halkları umursamıyor

AA & Ensonhaber

İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den beri sürdürdüğü soykırım ve işgal politikası, dünyada gittikçe daha çok rahatsızlığa niçin oldu.

Internasyonal hiçbir hukuku ve etik kıymeti umursamadan katliamlarına devam eden İsrail, Batılı ülkelerde de giderek karşıtlarını artırıyor.

Almanların yarısından fazlası, İsrail politikalarına karşı

Forsa araştırma şirketinin Welt gazetesi için yapmış olduğu anket sonucuna nazaran, Almanya’nın İsrail’e karşı hususi yükümlülüğü olduğu yönündeki tutumda azalma tespit edildi.

Ankete katılanların yüzde 57’si, İsrail’in başka halkları umursamadan kendi çıkarlarının peşinden koştuğuna inanırken, bu oran ekim ayına nazaran artış gösterdi.

Katılımcılardan “İsrail bana yabancı” diyenlerin oranı yüzde 59 olurken, bu oran 30-44 yaş aralığındakilerde yüzde 70’e kadar çıktı.

Her 10 Almandan 1’i, “İsrail Orta Doğu’da var olmamalı” dedi

Iştirakçilerin yüzde 9’u, şu demek oluyor ki ortalama her 10 Almandan biri, İsrail’in “Orta Doğu’da var olma hakkının olmadığı” görüşünde.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.