Atari geri mi dönüyor? 100’den fazla oyunu satın aldı!

20.04.2023
Atari geri mi dönüyor? 100’den fazla oyunu satın aldı!

[ad_1]

Atari, ihtişamlı günlerine tekrardan dönmek için yatırımlara başladı. Japonya merkezli şirket 1980’ler ve 90’larda oldukça popüler olan 100’den fazla oyunun haklarını satın aldı. Bu adım, Atari’nin şirketi dönüştürme ve oyuncuların sevilmiş olduğu eski projeleri geri getirme planlarının bir parçası.

Atari, nostaljik oyunları yeni nesil konsollara taşıyacak

Atari ve birçok stüdyo içinde meydana getirilen anlaşmalar sonucunda 100’den fazla oyun Atari’nin bünyesine katıldı. Bu firmalar içinde Accolade, Micropose ve Infogrames şeklinde 90’ların efsaneleşmiş oyunlarını geliştiren markalar bulunuyor.

Atari’den gelen son açıklamada, 100’ün üstünde bilgisayar ve konsol oyununu satın aldığını duyurdu. Bu hareket ile şirket ilk olarak kendi kütüphanesinde yer edinen oyunların “eve dönüş” yapmasını istiyor. Daha ilkin benzer bir hamle Demolition Racer serisinde uygulanmıştı.

Valve, Linux’ta daha fazla oyun oynatacak!

Valve, Linux’ta daha oldukca oyun oynatacak!

Valve, Proton 8.0 sürümünü güncellemesiyle birlikte Linux işletim sistemine daha oldukca oyun getirdi. İşte detaylar!

Şirket ek olarak retro oyun koleksiyonuna daha oldukca yapım getirecek satın alımlar da gerçekleştiriyor. Buna gore HardBall!, SunDog: Frozen Legacy ve Fight Night şeklinde efsanelerin geliştiricisi olan Accolade’i bünyesine kattı.

Şirket, kendi kütüphanesinde mevcud oyunları yen nesil konsollarda yayınlamak istiyor. Ek olarak eski oyunların yeni uyarlamaları üstünde çalışıyor. Atari CEO’su Wade Rosen’e gore yeni alınan oyunların bir oldukca, nostalji sevenlerin beklediği yapımlardı.

Geçen ay şirket, Berzerk ve Frenzy şeklinde serilerin isim haklarını ve Nightdive Studios’u satın almıştı. Nightdive Studios alımı, retro oyunları restore etmede başarıya ulaşmış olduğu bilinmiş olduğundan dikkat çekici.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.