Xiaomi, 14 Pro ile tasarımı baştan aşağı değiştiriyor!

27.05.2023
Xiaomi, 14 Pro ile tasarımı baştan aşağı değiştiriyor!


Xiaomi 14 Pro tasarımı ile seride yeni bir nefes getirmeye hazırlanıyor. Twitter’da ortaya çıkan prototip görüntülerine gore Çinli üretici, oldukca daha yuvarlak bir çerçeveye ve eğimli bir ekrana yer verecek. Peki Xiaomi 14 Pro’nun özellikleri iyi mi olacak? Xiaomi 14 Pro tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı Xiaomi’nin yeni amiral gemisi model, tasarım tarafında değişik bir […]

Xiaomi 14 Pro tasarımı ile seride yeni bir nefes getirmeye hazırlanıyor. Twitter’da ortaya çıkan prototip görüntülerine gore Çinli üretici, oldukca daha yuvarlak bir çerçeveye ve eğimli bir ekrana yer verecek. Peki Xiaomi 14 Pro’nun özellikleri iyi mi olacak?

Xiaomi 14 Pro tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi model, tasarım tarafında değişik bir yaklaşımı benimsiyor. Daha dar çerçevelere yer verecek Xiaomi, ekrana gömülü bir selfie kamerası sunacak. Ek olarak “iPhone 15 Pro’ya kıyasla çerçevesiz ekran” hedefinde de bir adım daha atmış benzer halde görünüyor.

Xiaomi 14 Pro’nun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden enerjisini alması planlanıyor. TSMC’nin 4nm mimarisiyle oluşturulan bu işlemci, önceki modele gore yüzde 35 performans artışı vadediyor. Daha ilkin ortaya çıkan Geekbench testleri, 14 Pro’nun 7256 puan aldığını göstermişti. Apple A16 çipinin 6275 puan aldığını düşünürsek bu oldukça tesirinde bırakan.

Xiaomi 14 Pro işlemcisi belli oldu! Performansıyla şaşırtacak

Xiaomi 14 Pro işlemcisi belli oldu! Performansıyla şaşırtacak

Bu senenin sonlarında gelmesi merakla beklenen Xiaomi 14 Pro hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Modelin işlemcisi şimdiden belli oldu.

Yeni modelin ek olarak 50W kablosuz süratli şarj destekli 5000 mAh bataryadan beslenmesi planlanıyor. Daha önceki sızıntılar, 90W ve 120W oranlarına haiz iki değişik kablolu süratli şarj seçeneğinin de olacağını gösterdi.

Xiaomi 14 Pro’da gelişmiş fotoğrafçılık kabiliyetleri sunması beklenen WLG Yüksek Lensli kameralar da dahil olmak suretiyle çeşitli iyileştirmeler sunulacak. Yeni modelin önümüzde Kasım ayında görücüye çıkması planlanıyor.

Peki, siz Xiaomi 14 Pro tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.