Instagram Reels Meta Quest gözlüklere geliyor

11.06.2023
Instagram Reels Meta Quest gözlüklere geliyor

[ad_1]

Meta, hem Quest VR gözlüklerinin popüleritesini çoğaltmak hem de Instagram kullanımını yaygınlaştırmak için yeni bir özelliği denetim ediyor. Şirketten gelen açıklamaya bakılırsa, Instagram Reels videoları Meta Quest gözlüklerinde izlenebilecek.

Meta Quest’te Reels periyodu başlıyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa Quest gözlükler, Instagram desteğini genişletiyor. Buna bakılırsa belirli kullanıcılar artık Quest 2 gözlüklerinde Reels videolarını deneyimleyebilecek. Bu hamle, toplumsal medyayı VR hayatına dahil edilmesinin de bir parçası.

Reels videolarının VR gözlüklere getirilme sonucu, Meta’nın önümüzdeki sonbaharda Quest 3’ü piyasaya sürmesinden derhal ilkin geldi. Bu gelişme bununla beraber Apple Vision Pro’nun pazarda yarattığı etkiyi de takip ediyor.

Instagram, Twitter’a rakip olacak yeni uygulamasını tanıtıyor!

Instagram, Twitter’a rakip olacak yeni uygulamasını tanıtıyor!

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, Twitter’a rakip olacak yeni bir uygulama geliştiriyor. İşte detaylar

Hem Meta hem de Vision Pro oldukça dikkat çeken özelliklere haiz. Yalnız oldukça değişik tutarları sebebiyle pazarda değişik kullanıcı tabanlarına hitap ediyorlar. Meta Quest 3 başlangıç fiyatı 499 dolarken; Vision Pro ise 3499 dolardan sunulacak.

Reels’in Meta Quest’e entegre edilmesiyle birlikte, VR kullanıcıları sanal gerçeklikte yeni bir içerik deneyimi yaşayacak. İçerik oluşturucular ek olarak sanal gerçeklikte dikey videolar hazırlayarak yeni bir akım başlatabilecek.

Quest üstünden Instagram Reels izleyebilme hususi durumunun şimdilik belirli kullanıcılara sunulduğunu hatırlatalım. Yalnız ilerleyen dönemlerde tüm Quest gözlüklerinde erişilebilir olması mümkün görünüyor.

Peki, sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Quest kullanıcıları bu özelliği kullanacak mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.