Squid Game ile ilgili acayip bilgiler!

03.06.2023
Squid Game ile ilgili acayip bilgiler!


Netflix’in 2021 senesinde seyirciye sunmuş olduğu ve dünyanın en popüler dizileri listesine adını yazdıran Squid Game, mevzu bakımından beyazperde dünyasında bir ilk olması, hikayesi ve başarı göstermiş oyuncu ekibi ile milyonlarca insanı ekran başına kilitlemeyi başardı. Bununla beraber büyük bir fanatik kitlesine haiz oldu. Ikimiz de Squid Game dizisi ile ilgili ilk kere duyacağınız acayip bilgileri sizler için hazırladık. Küçücük spoilerlar bulunduğunu şimdiden belirtelim.

Squid Game ile ilgili acayip bilgiler!

Diziyi pek oldukça stüdyo reddetti

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan Hwang Dong-hyuk, Squid Game’in senaristliğini 2008 senesinde yazmaya başladı ve bir yıl sonrasında tamamladı. Daha sonrasında ise projeyi hayata geçirmek için stüdyolar ile görüşmeye başladı.

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Yalnız Dong-hyuk, Squid Game projesine yatırım yapmak için 10 yıl süresince hiçbir stüdyoyu ikna edemedi. Şu sebeple dizi oldukça çok sertlik içeriyordu. En sonunda ise Netflix’in kapısını çalan Dong-hyuk, şirketle bir antak kalma imzaladı ve Squid Game dizisi için çalışmalara başlandı.

Efsane dizi The Walking Dead hakkında ilk defa duyacağınız ilginç bilgiler!

Efsaneleşmiş dizi The Walking Dead hakkında ilk kere duyacağınız acayip bilgiler!

Bu içeriğimizde, yılların efsaneleşmiş dizisi The Walking Dead hakkında ilk kere duyacağınız acayip bilgileri sizler için derledik.

Başlangıçta değişik bir adı vardı

Netflix, 2019 senesinde dizinin adını “Round Six” olarak açıklamıştı. Duyanların şaşırtıcı ve hayret verici karşıladığı bu isim, oyuncuların oynadığı 6 oyunu temsil ediyordu. Daha sonrasında ise dizinin adı sessiz sedasız, hiçbir duyuru yapılmadan Squid Game olarak değiştirildi ve 2021 senesinde da bu şekilde yayımlandı. Squid Game ise Kore’de küçük evlatların oynadığı bir oyundur. Hem de dizinin son bölümünde, oyunculara oynatılan oyunun da adıdır.

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Dizinin ilk bölümündeki telefon numarası, gerçek birisine aitti

Squid Game, birinci bölümde ana karakter Seong Gi-hun’ın oyuna davet almasıyla başladı. Bir kişi ona yaklaştı ve oyuna davet ederek, bir kartvizit uzattı. Dizide tüm yarışmacılar, bu kartvizitteki numarayı arayarak oyuna katılıyorlardı.

Yalnız bu telefon numarası kurgusal değildi. Gerçek bir kişiye aitti. Numaranın sahibi, MBC dergisine verdiği röportajda dizi yayımlandıktan sonrasında aramalar almaya başladığını söylemiş oldu. Ek olarak gece süresince telefon görüşmelerinin yanı sıra kısa mesajlar ve resimler de gönderildiğini, yalnız numarasını 10 senedir kullandığı ve işiyle bağlantılı olduğundan değiştiremediğini de sözlerine ekledi.

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Daha sonrasında Koreli bir başkan talibi, bu kişiye, 100 milyon won (averaj 85 bin dolar) karşılığında telefon numarasını satın alma teklifi yapmış oldu. En sonunda ise Netflix, ilgili sahnelerde düzenleme yaparak numarayı gizledi.

Efsane dizi Breaking Bad hakkında az bilinen 10 ilginç detay

Efsaneleşmiş dizi Breaking Bad hakkında azca malum 10 acayip detay

Bir döneme damga vuran ve tüm dünyada ciddi bir fanatik kitlesine haiz olan Breaking Bad dizisi hakkında azca malum detayları derledik.

Aslen film olacaktı

Dizinin yapımcısı Hwang Dong-hyuk, Eylül 2021’de Variety dergisine verdiği bir röportajda Squid Game’in aslına bakarsak uzun soluklu bir film olarak yazıldığını söylemiş oldu. Daha sonrasında ise senaristliği uzun olduğundan diziye çevrildiğini sözlerine ekledi. Dong-hyuk, daha ilkin Silenced ve The Fortress benzer halde pek oldukça başarı göstermiş filmin yönetmen koltuğunda oturdu.

Yarışmacıların giydirilmiş olduğu üniformalar, dizi setinin başına bela oldu

Oyuna katılmayı kabul eden tüm yarışmacıların giymek zorunda olduğu yeşil renkli üniformalar, tam anlamıyla dizi ekibinin başına bela oldu. Squid Game’in yapımcısı Hwang Dong-hyuk, Netflix’in Still Watching videosunda üniformaların kalitesiz malzemelerden yapıldığını söylemiş oldu.

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Dong-hyuk, üstelik bu üniformaların dizi setini tozlu hale getirdiğini, hatta nefes almanın bile kimi vakit zorlaştığını söylemiş oldu. Ek olarak bazı oyuncuların toza alerjisi olması sebebiyle yüzlerinin kızardığını ve bu sebepten dolayı güçlük çektiklerini deklare etti.

Oyuncu 240, aslına bakarsak adam olacaktı

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Squid Game’de 240. oyuncusu olan Lee Yoo-mi’nin canlandırdığı Ji-yeong, aslına bakarsak bir adam karakter olacaktı. Yalnız yönetmen, 240 sayısının bir hanımefendi için daha uygun bulunduğunu düşündü ve senaryoda ufak bir değişikliğe gidildi.

Kalamar oyunu için gerçek temperli cam kullanıldı

Dizinin son bölümünde oynanan kalamar oyununda yarışmacılar, dar bir köprü üstünde temperli cam panellere basmak zorunda kalır. Buradaki amaç, camlara basarak köprüden geçmekti. Bu camların bazıları kırılıyorken, bazıları ise kırılmıyordu. Bu yüzden düşünerek seçim yapmaları gerekiyordu.

Squid Game ile ilgili ilginç bilgiler!

Dizinin yönetmeni, çekimler esnasında kırılmaz cam yerine hakikaten kırılabilen temperli camlar kullandı. Bu mevzuyla ilgili verdiği bir röportajda, oyuncuların gerçek bir korku hissetmelerini ve bu yüzden temperli cam kullanıldığını söylemiş oldu.

Efsane dizi Lost hakkında az bilinen 10 ilginç detay

Efsaneleşmiş dizi Lost hakkında azca malum 10 acayip detay

Bir döneme damga vuran ve tüm dünyada ciddi bir izleyici kitlesine haiz olan efsaneleşmiş dizi Lost hakkında azca malum detayları derledik.

Yönetmen, stresten birkaç dişini yitirdi

Yönetmen Dong-hyuk, bir söyleşide senaryoyu yazarken aşırı derecede stresli olduğundan 6 tane dişini kaybettiğini söylemiş oldu. Buna ek olarak bir tek ilk iki bölümün tamamlanmasının altı ay sürdüğünü ve bazı problemler yaşandığını da sözlerine ekledi.

Bu içeriğimizde Squid Game dizisi ile ilgili acayip bilgilerden bahsettik. Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.