iPhone 15 tüm modellerinde Dinamik Ada olacak!

06.07.2023
iPhone 15 tüm modellerinde Dinamik Ada olacak!

[ad_1]

iPhone 14 serisinin tanıtılmasının arkasından Pro modellerde yer edinen Dinamik Ada (Dynamic Island) özelliği birçok kullanıcının en oldukca ilgisini çeken nokta oldu. Naturel bu özellik telefonların geleceği hakkında birçok suali da bununla birlikte getirdi. Bunlardan biri de iPhone 15 serisinde bu özelliğin iyi mi kullanılacağıydı. Peki iPhone 15 serisinde Dinamik Ada özelliği bulunacak mı? İşte tüm bildiklerimiz!

iPhone 15’in temel versiyonu bile Dinamik Ada mı içerecek?

iPhone 14 serisi, telefonlar içinde normalden daha oldukca fark içeriyordu; standart iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, bir çentikle eski modayı sürdürürken iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max çentiği bıraktı ve yerine Dinamik Ada getirildi. Bu yüzden, bunun bu yıl tekrarlanıp tekrarlanmayacağını, dört modelin hepsinde Dynamic Island olup olamayacağını kullanıcılar merak etmeye başladı.

Şu anda bu mevzu hakkında resmi bir açıklama olmasa da birçok söylenti ve sızıntı oldukça iyi fikirler veriyor. Sözgelişi, Ocak ayında, (Apple sızıntıları mevzusunda oldukça makul bir sicile haiz olan) Mark Gurman, iPhone 15’in Dynamic Island’a haiz olacağını iddia etti. Benzer şekilde saygı duyulan bir başka kaynak da o zamandan beri her iPhone 15 modelinde bir Dinamik Ada olacağını söylemiş oldu.

Hatta iPhone 15’in cam ön panelini gösterdiği iddia edilen bir sızıntı bile gördük ve bu sızıntıda Dinamik Ada da görüldü. Her şeyden öte, hiçbir kaynak iPhone 15’in Dynamic Island’a haiz olamayacağını söylemedi. Bu yüzden, dahil edileceğini söyleyen bir ekip saygı duyulan rapor bulunmuş olduğu ve muhalif sesler olmadığı için iPhone 15’in büyük olasılıkla bu özelliğe haiz olacağını söylemek mümkün.

Bu sefer iddialı: Xiaomi’nin iPhone 15 rakibi en güçlü Android işlemcisiyle gelecek!

Bu sefer iddialı: Xiaomi’nin iPhone 15 rakibi en güçlü Android işlemcisiyle gelecek!

Xiaomi’nin yeni amiral gemileri ile ilgili bir detay ortaya çıktı. Xiaomi 14 serisi en güçlü Android işlemciyi barındıracak!

iPhone 15 Plus hakkında da yukarıdaki iddialar bire bir geçerli. Bu modelde de iPhone 15’te olduğu benzer şekilde bir Dinamik Ada olması ümit ediliyor. Aslına bakarsanız iPhone 15’te olup da iPhone 15 Plus’ta olmaması şaşırtıcı ve hayret verici olurdu. Bu sayede Apple’ın zamanında tamamen çentiğe döndüğü benzer şekilde şimdi de tamamen Dinamik Ada’ya dönmesi ümit ediliyor.

iPhone 15 serisinin Pro modellerinde ise naturel olarak Dinamik Ada olma ihtimali diğeri telefonlara gore daha yüksek. Dinamik Ada harici buna benzer yeni bir özelliğin kullanıma sunulması ise beklenmiyor. Bundan dolayı aslına bakarsanız yeni sunulan Dinamik Ada özelliği birçok kullanıcı tarafınca beğeni topladı. Apple’ın da ileride tanıtacağı telefonlarda bu özellikten vazgeçmesi pek ihtimaller içinde değil benzer şekilde gözüküyor.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.