WWDC 2023 etkinliğinde olması beklenenler?

WWDC 2023 etkinliğinde olması beklenenler?

[ad_1]

Apple bu hafta 34. Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın resmi tarihlerini duyurdu. 5 Haziran Pazartesi günü başlamış olacak olan WWDC etkinliğinde Apple, iOS, macOS, watchOS ve tvOS’un yeni sürümlerini tanıtıyor. Şirket yazılım güncellemelerinin yanı sıra bu etkinlikte kimi vakit yeni cihazlarına da yer veriyor.

Apple, WWDC 2023 için neler planlıyor?

Apple’ın etkinliği dört gözler beklenirken yeni cihazlar hakkında da birçok söylenti bulunuyor. Firmanın WWDC 2023 etkinliğinde yeni işletim sistemlerinin yanı sıra üç yeni cihazını da tanıtması ümit ediliyor. Ikimiz de o cihazları sizler için bir araya getirdik.

Apple CarPlay devri bitiyor mu? İşte o şok karar!

Apple CarPlay devri bitiyor mu? İşte o şok karar!

General Motors son yapmış olduğu açıklamada Apple CarPlay ve Android Auto’dan bahsetti. Peki bu karar Apple CarPlay’in sonu mu? İşte detaylar…

15 inçlik MacBook Air

Şimdiye kadar daha büyük ekranlı 15,5 inçlik MacBook Air hakkında birçok söylenti. ortaya çıktı. Yeni modelin 13,6 inçlik MacBook Air’a daha büyük ekranlı bir seçenek olması ümit ediliyor. 15,5 inçlik MacBook Air, 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri içinde boyutlandırılacak.

Yeni 15 inçlik MacBook’un haiz olacağı işlemci ise neredeyse kesinlik kazanmış değil. Yeni dizüstü bilgisayarda ilk olarak M2 yada M2 Pro işlemcilerinin kullanılacağı söylenirken, yeni M3 işlemcinin de ihtimaller dahilinde olduğu gelen haberler içinde.

Mac Pro

Gelen bilgilere nazaran Mac Pro kısa sürede tanıtılacak. Tanıtım için ise WWDC 2023 iyi bir seçenek olabilir. Apple’ın hem de Intel işlemcilere veda ettiğini temsil eden Mac Pro, bu anlamda da şirket için oldukça önemli bir yere haiz.

Apple işlemcili yeni Mac Pro’nun minimum 192 GB RAM desteğiyle 24 çekirdekli CPU’ya ve 76 çekirdeğe kadar GPU’ya haiz bir “‌M2‌ Ultra” yonga kullanımı ümit ediliyor. Mac Pro’da Apple işlemcili diğeri Mac modellerinde olduğu benzer halde yükseltilebilir RAM yada GPU olmayabilir.

AR/VR Gözlük

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü tam bir yılan hikayesine dönmüştü. Yıl başlangıcında iptal etmiş olduğu söylenen AR/VR gözlüğün en sonunda gelişitirilmeye devam ettiğini öğrendik. Bu gözlüğün tanıtımı için WWDC 2023 ise bir fazlaca uygun görünüyor.

Gelen bilgilere nazaran karma gerçeklik gözlüğünde yüz ifadelerinden el hareketlerine kadar her şeyi seyretmek için 4K mikro OLED ekranlar ve bir düzineden fazla kamera ile bazı üst düzey teknolojiler yer alacak. Harici batarya ise bu cihazın handikapı olarak görülüyor.

Apple, WWDC 2023 etkinliğine hazırlanırken, tanıtmayı düşündüğü 3 yeni aygıt ise bu şekilde sıralanıyor. Peki siz WWDC 2023 etkinliği ve tanıtılacak yeni teknolojiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.