Xiaomi Mix Fold 3 kapak tasarımı ortaya çıktı

19.08.2023
Xiaomi Mix Fold 3 kapak tasarımı ortaya çıktı


Aylardır süregelen söylentiler ve sızıntıların arkasından Xiaomi, sonunda yeni katlanabilir amiral gemisi Xiaomi Mix Fold 3’ü bugün tanıtmaya hazırlanıyor. Aygıt, Çin’in başkenti Pekin saatiyle 19:00’da (TSİ 14:00) başlamış olacak olan senelik etkinlikte tanıtılacak.

Tanıtıma saatler kala cihazın seramik fiber kaplamalı arka kapağı ortaya çıktı

Sızıntılarıyla meşhur Ice Universe adlı Twitter (X) kullanıcısı, Xiaomi Mix Fold 3’ün tanıtılacağı günde de rahat durmadı. Hatta cihazın tanıtılmasına saatler kala Ice Universe, sızıntı benzer şekilde görünen bir görseli hesabında paylaştı.

xiaomi mix fold 3

Görüntünün kati olarak sızıntı olup olmadığı bilinmiyor. Bir tek poster benzer şekilde görünmesinden mütevellit bunun lansmandan sonrasında yayınlanacak bir görsel bulunduğunu idrak etmek pek de oldukça kolay. Sözü daha oldukca dolandırmadan gelin görsele göz atalım.

Xiaomi Mix Fold 3 geri sayımda: İşte çıkış tarihi!

Xiaomi Mix Fold 3 geri sayımda: İşte çıkış zamanı!

Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu hakkında ilk resmi paylaşım geldi. Buna gore Mix Fold 3, 14 Ağustos’ta sahne alacak.

Xiaomi, CEO Lei Jun’a gore eksiklikleri olmayan fazlaca yönlü bir amiral gemisi sunmayı hedefliyor ve pazarlama posteri, Mix Fold 3’ü “katlanabilir ekran için yeni bir standart” olarak tanımlıyor.

Ice Universe’ün paylaşmış olduğu Xiaomi Mix Fold 3 posterinde cihazın arka kapağının seramik fiber kaplamadan yapıldığı görülüyor. Afişten anlaşıldığı kadarıyla Xiaomi, bunu “hususi araç-gereç” olarak başlıklandırıyor. Gene posterde söylenilene gore bu araç-gereç, cihazın ağırlığını artırmadan görkemli bir sağlamlık sağlıyor.

mix fold 3

Seramik fiber araç-gereç hem de son aşama ince ve sert olabiliyor. Bu malzemenin saç teli kalınlığındaki bir şeridi kopmadan 1,15 kilogram kuvvete kadar direnç gösterebiliyor. Darbelere dayanma oranı ise cam panellerden averaj 56 kat daha oldukca.

Xiaomi Mix Fold 3’ün bu yenilikçi arka kapak tasarımı hakikaten ilgi çekici. Neredeyse bu tasarımın standart versiyonda olup olmayacağı bilinmiyor. Mix Fold 3’ün bu hususi sürümü muhtemelen standardından daha hafifçe ve dayanıklı olacak. Bir tek muhtemelen bir o denli da pahalı.

Xiaomi Mix Fold 3’ün teknik özellikleri belli oldu!

Xiaomi Mix Fold 3’ün teknik özellikleri belli oldu!

Ağustos ayında vitrine çıkması beklenen Xiaomi Mix Fold 3 modelinin teknik özellikleri kısa süre ilkin ortaya çıktı.

Xiaomi Mix Fold 3’e dair şimdiye kadar öğrendiğimiz bilgileri yukarıdaki ilgili içeriklerimizden görebilirsiniz. Aygıt bugün TSİ 14:00’da tanıtılmış olduğu zaman da en süratli şekilde bilgileri bizlerden alabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen dikkatsizlik etmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.