Samsung, katlanabilir telefon piyasasında liderliğini koruyor!

30.07.2023
Samsung, katlanabilir telefon piyasasında liderliğini koruyor!

[ad_1]

Katlanabilir telefonlar mevzusunda sektörün öncüsü konumundaki Samsung, bu alandaki yerini sağlamlaştırmak için yoğun bir halde çalışmaya devam ediyor. Yeni Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 modellerini bu hafta piyasaya devam eden teknoloji devi, bu yıl katlanabilir telefon satışlarında geçen yıla oranla yüzde ellilik bir artış bekliyor.

Samsung’un katlanabilir telefon pazarındaki payının %75 olması ümit ediliyor!

Samsung, katlanabilir telefonların artan popülaritesini kullanarak bu pastadan almış olduğu oranı olabildiğince arttırmayı hedefliyor. Şirket, bu hedefe ulaşmada Galaxy Z Flip 5’in satışlarındaki yüksek ilginin etkili olacağını düşünüyor ve bu beklentilerin, satışlarda %50 oranında bir artış anlamına geleceğini belirtiyor. Şirket haricinde, bağımsız araştırma şirketlerinin analizleri de bu beklentileri ziyadesiyle karşılar özellikte. Öyleki ki bu firmalar, hazırladıkları raporlarda Samsung’un pazardaki payının yüzde yetmiş beş olmasının son aşama ihtimaller içinde olduklarını ifade ediyorlar.

Samsung

Samsung’un mobil cihazlarla ilgilenen birim yöneticisi Roh, Galaxy Z Flip 5’in bilhassa Samsung’un ana vatanı Güney Kore’de bu yıl satışlarda daha büyük bir hisse alacağını belirtti. Ek olarak, Samsung’un öncelikli hedefinin katlanabilir akıllı telefonların popülerleşmesini sağlamak bulunduğunu altını çizdi. Böylece, şirket bu yeni telefon yapısına geçişi teşvik etmeye odaklanacak. Uzun solukta, Samsung, bu donanım satışlarından daha yüksek marjlar elde etmek için yeterince büyük bir alan şahıs tabanı oluşturmayı hedefliyor.

Çılgın tahmin: Katlanabilir iPhone 2025’te pazarı altüst edecek!

Deli tahmin: Katlanabilir iPhone 2025’te pazarı altüst edecek!

Analistler ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025’te gelmesini bekliyor. Buna nazaran pazar gelirisi ise 100 milyar doları bulabilir.

Piyasadaki güçlükler ve negatif seyir göz önünde bulundurulduğunda Samsung’un katlanabilir telefon alanındaki başarısı, oldukça büyük bir öneme haiz. Peki sizler, bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce şirket, kendisinden beklenilen başarı oranlarına ulaşabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.