Google’ın yapay zeka desteğiyle spam arama sonlanacak

11.04.2023
Google’ın yapay zeka desteğiyle spam arama sonlanacak

[ad_1]

Google, telefon aramalarını değiştirecek bir ekip yeniliğini duyurdu. Yazılım devi spam’den reklam aramalarına kadar istenmeyen aramalarla ilgili sorunları çözmek için yapay zekadan yararlanacak. Firmanın LaMDA dil modelinin üzerine inşa edilen Pixel Call Screen (Arama Ekranı) özellikleri, arama deneyimini iki katına çıkaracak.

Pixel Call Screen ile spam aramalar yapay zekaya emanet

Google, ilk olarak I/O 2022 konferansında yapay zekanın aramalara cevap verebileceğini göstermişti. Google Asistan’a eklenen destek yardımıyla, bazı aramaların yapay zeka tarafınca denetim edilebileceğini ortaya çıkarmıştı. Şimdi ise Arama Ekranı’na istenmeyen aramalar desteği ekleniyor.

Google, Bard'ı ChatGPT verileriyle eğittiği iddiasına yanıt verdi!

Phone by Google Ürün Müdürü Jonathan Eccles, yapay zeka ile aramada devrim yaratacaklarını söylemiş oldu. Eccles’in açıklamasına bakılırsa amaç, “telefon aramalarının hiçbir zaman rahatsız edici ve verimsiz olmadığı bir gelecek” oluşturmak.

Google Mesajlar’dan internetinize yarayacak yeni özellik!

Google Mesajlar’dan internetinize yarayacak yeni özellik!

Google Mesajlar, kullananların daha süratli fotoğraf göndermesini elde eden yeni bir özellik getirdi. İşte detaylar!

Google, bu mevzuda yapay zekada yararlanmak istiyor. Gelen aramaların LaMDA’nın filtresinden geçeceğini söyleyen ürün müdürü, yapay zekanın aramalara destek bir katman olabileceğini düşünüyor. Dil modelinin, söyleşi botu Bard’a güç verdiğini unutmamak lazım.

Yazılım devi nerede ise yeni özelliklerini kullanıma açmadı. Yalnız Mayıs ayında düzenlenecek I/O 2023 etkinliğinde duyurulacak Pixel 7a ile görücüye çıkabilir. Yalnız sonbaharda duyurulacak Pixel 8 lansmanı daha ihtimaller içinde görünüyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Eccles ek olarak telefon görüşmelerinin standardını çoğaltmak için tasarlanan Clear Calling’in (Pürüzsüz Konuşma) Tensor çipini gerektireceğini deklare etti. Bu özellik, arama esnasında arka plandaki sesleri filtreleyerek daha temiz bir konuşma sunmayı vadediyor.

Peki, siz yapay zeka istenmeyen arama kabiliyeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.