iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!

25.04.2023
iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!

[ad_1]

WWDC 2023 etkinliği her geçen gün yaklaşırken iOS 17 hakkında da yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Apple’ın yeni nesil işletim sistemi hakkında birçok dikkat çekici iddia Weibo’da bir kullanıcı tarafınca paylaşıldı. Aynı kullanıcı daha ilkin ortaya koyduğu doğru sızıntılarla biliniyor.

iOS 17 birçok yeni özellik ile birlikte geliyor

Apple’ın iOS 17’yi 5 Haziran’daki WWDC ile birlikte tanıtması planlanıyor. Yenilenen işletim sisteminin ilk beta sürümü, açılış konuşmasından birkaç dakika sonrasında geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Genel beta ise muhtemelen Temmuz ayında gelecek. iPhone kullanıcılar iOS 17’nin kati sürümüne ise Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 modelleri ile birlikte kavuşacak.

Daha ilkin iPhone 14‘ün sarı renkli olarak sunulacağını bilen bir kullanıcı, iOS 17 hakkında da birçok önemli iddia ortaya atmış durumda. Yenilenen işletim sistemi ile birlikte bilhassa kilit ekranında önemli yeniliklerin sunulması planlanıyor.

iPhone’a Android özelliği: iOS 17, App Store’a bağımlılığı azaltıyor!

iPhone’a Android özelliği: iOS 17, App Store’a bağımlılığı azaltıyor!

Apple yeni güncellemesi için çalışmalarını sürdürüyor. iOS 17, App Store odaklı birçok yeniliğe hazırlanıyor.

İşte iOS 17 ile sunulması beklenen bazı özellikler:

  • Kilit Ekranı yazı tipi boyutu seçenekleri
  • Hususi Kilit Ekranı tasarımını diğeri iPhone kullanıcılarıyla paylaşma seçeneği
  • Apple Music şarkı sözlerinin Kilit Ekranında görüntülenebilir olması
  • Apple Music’e basitleştirilmiş yeni arayüz tasarımı
  • Uygulama Kitaplığı klasörlerinin manuel olarak tekrardan adlandırılabilir olması
  • Denetim Merkezi tasarım değişimleri
  • El feneri parlaklık kaydırıcısı (Artık parlaklık seviyesi tıpkı ses ayarlarında olduğu benzer şekilde değiştirilebilecek)

Apple, yeni iPhone 15 modelleri ile sunulacak olan iOS 17 ile birçok yeni özellik sunmayı planlıyor. Ortaya çıkan bu özelliklerin doğruluğu ise nerede ise kanıtlanmış değil. Bir tek bu özelliklerin iPhone kullanıcıları için oldukça dikkat çekici olacağı söylenebilir.

iOS 17 işletim sistemi ve özellikleri hakkında bir tek 5 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliği ile tam anlamıyla bilgiye haiz olabileceğiz. Peki siz iOS 17 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.