Google, Hisse üstünden yanlış para gönderdi

07.04.2023
Google, Hisse üstünden yanlış para gönderdi


Google’ın ödeme hizmeti olan Hisse’de acayip bir hata yaşandığı tespit edildi. ABD’deki Google Hisse kullanıcıları, hesaplarına beklenmedik ödemeler aldıklarını bildirdi. Bazı kullanıcılar birkaç dolardan azca alırken, bazıları ise 1000 dolara varan ödemeler ile karşılaştı.

Google, yeni Hisse hususi durumunu denetim ederken para gönderdi

Reddit ve Twitter’da paylaşım oluşturan müşteriler, Hisse hesaplarına Google tarafınca yanlış ödeme geldiğini bildirdi. Ödemelerin Google tarafınca denetim edilen bir özellik kapsamında göndermiş olduğu ortaya çıktı. Bu hata sonucunda bazı hesapları yüzlerce dolar almış olduğu dile getirildi.

Toplumsal medyada meydana getirilen açıklamalarda, bu ödemelerin “Google Hisse havale deneyimi testinin” ödülü olduğu açıklandı. Kullananların aktardıklarına gore Google, bu ödemeleri kendi ürün geliştiricilerine yollayacaktı. Yalnız yanlışlık sonucunda standart kullanıcılara da ulaştı.

Google Kamera’dan yeni sürüm! Gece Görüşü daha hızlı olacak

Google Kamera’dan yeni sürüm! Gece Görüşü daha süratli olacak

Google Kamera 8.8 güncellemesinin kullanıma sunulmasıyla birlikte daha süratli Gece Görüşü özelliği geliyor. İşte detaylar!

Google, yanlış ödemelerin peşinden kullanıcılarına problemi açıklayan bir e-posta gönderdi. Şirket ek olarak e-postayı göndermeden ilkin bazı kullanıcılarından ödemeleri iptal etmeyi başardığını söylemiş oldu. Hisse hesaplarına gönderilen parayı nakde çeviren kullanıcılardan ise para iadesi alınmayacağı aktarıldı.

Hisse hesaplarına gönderilen yanlış ödemeler acayip olsa da, bir firmanın başına ilk kez gelmiyor. Daha ilkin Burger King, müşterilerine vermedikleri siparişlerin makbuzların gönderdi ve bunun işleme hatasından kaynaklandığını söylemiş oldu.

Yapay zeka destekli otomatik sistemler daha yaygın hale geldikçe, firmalar ve kullanıcılar içinde daha oldukca hatalar ortaya çıkabilir. Yalnız Google ve Burger King benzer halde firmalar sorunları hızla ele aldı ve kullanıcılar için durumu düzeltti.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.