Tesla’da 3. indirim yapılmış oldu: Peki Türkiye tutarları düşer mi?

08.04.2023
Tesla’da 3. indirim yapılmış oldu: Peki Türkiye tutarları düşer mi?


Tesla geçtiğimiz günlerde ABD Birleşik Devletleri’nde büyük bir indirim yapmış oldu. Tüm modellerde 5 bin doları kabul eden büyük indirim Tesla satışlarını hızlandırdı. Elon Musk’ın yapmış olduğu bu büyük indirim bu yıl 3. kez tekrarlandı. Daha bir tek 1 ay ilkin mart ayının başlangıcında da büyük çapta bir indirim yapılmıştı. Peki Türk lirası ile 100 bin TL civarında olan bu indirim Tesla Türkiye fiyatlarını tesirinde bırakır mi? İşte detaylar..

Musk bu kez hakikaten çıldırdı! Senenin üçüncü indirimi yapılmış oldu!

Elon Musk deli indirimlerine devam ediyor. 2023 yılının ilk 3 ayını bitirirken ABD’de Tesla’lara toplamda 3 kez indirim geldi. En sonuncu indirimi 6 Mart tarihindeki haberimizde Musk çıldırdı! şeklinde paylaşmıştık. Fakat şu an görüyoruzki Musk aslolan bu kez çıldırmış. ABD Birleşik Devletlerinde Tesla modellerinde 5 bin doları kabul eden indirimler geldi.

Tesl

İndirimlerden neredeyse tüm modeller etkilendi. Model S ve Model X Tesla’lara 5 bin dolar, Model Y’ye ise 2 bin dolar indirim yapılmış oldu. Tesla, Elon Musk’ın yapmış olduğu bu hamleyi talep artışı sağlamak olarak adlandırıyor. İşin uzmanlarıysa bu ani indirimlerin karlılık oranına zarar vereceğini bu şekil hamlelerin sık şekillerde yapılmaması gerektirme ettiğini belirtmişti.

Rekor satış: 2023 mart ayında Türkiye’de en çok satılan otomobil markaları!

Üstün dereceli satış: 2023 mart ayında Türkiye’de en fazlaca satılan otomobil markaları!

Türkiye’de sıfır otomobil satışlarının mart ayı sıralaması yayınlandı. Peki en fazlaca satılan sıfır otomobiller hangisi oldu? İşte marka sıralaması….

Elon Musk ise analizlerin raporlarına ve yorumlarına “büyümek adına feda edebileceğim kar oranları” şeklinde cevap vermişti. Bu yorum ve başkaldırıya bakıldığında Musk dünyayı Tesla’ların ele geçirmesini istiyor. Bunun içinde diğeri şirketlerinden gelen para akışlarını kullanarak Tesla’nın pazar hakimiyetini arttırmanın ardında.

Meydana getirilen indirim sonrasındaysa Tesla tutarları şöyleki oldu:

  • Model S 91 bin dolardan 86 bin dolara düştü.
  • Model X 101 bin dolardan 96 bin dolara düştü.
  • Model Y 58 bin dolardan 56 bin dolara düştü.
Tesla

Peki bu indirimler Türkiye’yi etkileyecek mi?

Bu mevzuda başka markalardan söz ediyor olsaydı yorum yapmak kolaylaşabilirdi. Yalnız mevzu Elon Musk olduğundan bu birazcık zor. Normalde Türkiye’de satılan Tesla Model Y, Avrupa üstünden ülkemize giriş yapıyor. Doğrusu ABD’dan gelmiyor. Bu da bizlere şu yorumu yapma şansı tanıyor. ABD Birleşik Devletleri içinde meydana getirilen bu indirim Türkiye’yi etkilemiyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.