Valve’dan Counter-Strike 2 için yeni e-spor lig kuralları!

04.08.2023
Valve’dan Counter-Strike 2 için yeni e-spor lig kuralları!

[ad_1]

Valve, kısa sürede Counter-Strike: Global Offensive ya da kısa adıyla CS:GO’ya yeni bir nefes getirecek Counter-Strike 2 için çalışmalarını sürdürüyor. Oyunculara sunulması için kısa bir süre kalmışken Valve, rekabetçi lig turnuvaları için bir ekip yeni kurallar deklare etti.

Counter-Strike 2 için franchise ligler yasaklanacak!

Valve, rekabetçi turnuvalar için önemli bir kural değişikliğine gidiyor. Şirket, bu yeni kuralların bir kısmını deklare etti. Buna nazaran Counter-Strike 2 ile birlikte turnuvalar için önemli bir değişiklik olacağını söyleyebiliriz.

Counter-Strike 2'nin turnuvaları için franchise ligler yasaklanacak!

Valve’ın açıklamış olduğu söz mevzusu kurallara nazaran Counter-Strike 2 ile birlikte franchise ligler yasaklanacak. Bilmeyenler için franchise, e-spor takımlarının katılma tutarı ödeyerek turnuvaya dahil olduğu liglere verilen addır.

İki efsane karşı karşıya: Steam’de en çok satan oyunlar belli oldu!

İki efsaneleşmiş karşı karşıya: Steam’de en oldukca satan oyunlar belli oldu!

Steam, 25 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri aralığında Türkiye’de en oldukca satanları paylaştı. İşte en popüler oyunlar sıralaması!

En oldukca takip edilen ve takımların para ödeyerek dahil olduğu liglerden ESL Pro League ve BLAST ise ne yazık ki bu kurala uymuyor. Bunun akabinde turnuvalara davet edilecek takımlar ise Valve’ın sıralama sistemine dayanacak ve açık elemeler ile birlikte belirlenecek.

Bununla beraber Valve, rekabetçi turnuvalarda takımlara meydana getirilen ödeme, doğrusu verilen ödül miktarının her insana açık şekilde paylaşılmasının mecburi kılınacağını da deklare etti. Şeffaflık için atılan bu adım, takımlara meydana getirilen bonus ödemeleri de gözler önüne serecek.

Counter-Strike 2'nin turnuvaları için franchise ligler yasaklanacak!

Valve’ın açıklamış olduğu bu yeni kurallar, franchise turnuvalar için meydana getirilen uzun soluklu sözleşmelerin sona ermesi ve kurallara uygun şekilde bu sözleşmelerde değişiklik yapılması için 2025 yılı itibariyle geçerli olmaya başlamış olacak. Özetlemek gerekirse sözünü ettiğimiz liglere, düzenleme yapmaları için bir süre tanındı.

Mevcut olarak piyasaya sürülmüş CS:GO için güncelleme yayınlanarak oyunculara sunulacak olan Counter-Strike 2’nin gelecek haftalarda çıkış yapması ümit ediliyor. Yeni oyun, pek oldukca yeniliği de bununla birlikte getirecek.

Büyük ligler, Valve’ın yeni kuralları ile birlikte önemli değişikliğe gidecekler. Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Firmanın ligler için bu şekilde bir adım atmasını mantıklı buldunuz mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.