Discord için Sesli Mesajlar özelliği kullanıma sunuldu!

16.04.2023
Discord için Sesli Mesajlar özelliği kullanıma sunuldu!

[ad_1]

Anlık mesajlaşma uygulaması Discord, son yıllarda popülerliğini hızla artırdı. Sunmuş olduğu özellikler yardımıyla başta oyuncular olmak suretiyle pek oldukça kesimden kullanıcıya hitap eden uygulama, her geçen gün daha da gelişiyor. Son olarak Discord’un mobil uygulaması, senelerdir beklenen Sesli Mesajlar özelliğine nihayet kavuştu. İşte yenilik hakkında bilmeniz gerekenler…

Discord mobil uygulamasının yeni özelliği: Sesli Mesajlar

Discord mobil uygulamasına gelen Sesli Mesajlar özelliği, şimdilik yalnızca hususi mesajlar, gruplarda ve 200’den azca üyesi olan sunucularda kullanılabilir. Ek olarak Discord’a erişebildiğiniz herhangi bir cihazdan mesajı dinleyebilirsiniz. Yalnız yalnızca mobil uygulama üstünden sesli ileti gönderebilirsiniz.

Sesli ileti gönderebilmek için ilk olarak Discord ‘un mobil uygulamasını açın. Herhangi bir hususi mesaja, gruba yada 200’den azca üyesi olan sunucuya girin. Sonrasında ileti kutusunun sağ tarafındaki Mikrofon ikonuna basılı tutarak kayıt almaya başlayın. Konuşmanızı bitirdikten sonrasında ise parmağınızı kaldırarak mesajı gönderebilirsiniz.

Discord, yeni tema seçeneklerine kavuştu!

Discord, yeni tema seçeneklerine kavuştu!

Discord, kullanıcılar tarafınca istenen yeni tema hususi durumunu nihayet kullanıma sundu. Artık arka plan için daha fazlaca renk seçeneği var.

Sesinizi kaydettiğiniz sırada kilit butonuna doğru kaydırırsanız, kayıt esnasında basılı tutmanız gerekmez. En soldaki Çöp ikonuna doğru kaydırarak da mesajı iptal edebilirsiniz. Öte taraftan sesli ileti uzunluğunun en fazla 20 dakika olabileceğini de belirtelim.

Discord mobil uygulamasının yeni özelliği: Sesli Mesajlar

Bilgisayar, tarayıcı yada mobil uygulama üstünden sesli mesajı dinleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak sesli sesajın göndermiş olduğu sunucuyu, grubu yada hususi mesajı açın. Sonrasında ise söyleşi ekranında ses dalgaları şeklinde görünen mesaja tıklayarak dinlemeye başlayabilirsiniz.

Discord sunucunuzda Sesli Mesajları kapatabilirsiniz

Kendi Discord sunucunuzda isterseniz sesli mesajların gönderilmesini kapatabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Sunucu Ayarları’na giriş yapın. Peşinden sol menüden Roller sekmesine geçiş yapın. Buradan “Sesli Bildiri Gönder” seçeneğini kapalı hale getirin.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Discord’un mobil uygulamasına gelen yeni Sesli Mesajlar hususi durumunu iyi mi buldunuz? Mevzu ile ilgili Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.