İşte en fazlaca satılan mini otomobiller!

02.07.2023
İşte en fazlaca satılan mini otomobiller!

[ad_1]

Türkiye’de ve bilhassa İstanbul’da park yeri her gün değerlenen bir altın şeklinde. Diğeri şehirlerde kapınızın önüne bir otomobil park etmek lüks olmayabilir. Bir tek metropollerde bu durum gerçek bir lüks ve zenginlik göstergesi. İşte sizler için park derdi olmayan en fazlaca satılan mini otomobiller listemiz…

En fazlaca satılan mini otomobiller!

1- Smart EQ ForFour

Mercedes Benz markasının küçük otomobiller üreten markası Smart listemizde yer bulmasaydı muhtemelen oldukça tepki toplardık. Küçük ve kompakt oluşun ön plana çıkarıldığı Smart modelleri, rahat dönüş açıları ve en dar bölgelere kolaylıkla park yapılabilabilmeleri ile ön plana çıkıyor. Markanın EQ ForFour modeliyse 4 kişilik oluşu ile 2 kişilik Smart modellerinden daha fazlaca dikkat çekiyor.

2- Fiat 500

İtalya denince akla ilk olarak pizza ikinci sıradaysa Fiat 500 modelleri gelmektedir. Abarth, cabrio, 3+1 şeklinde değişik değişik kasa tipleri ile dikkat çeken 500 modelleri kalabalık şehirlerin değişik olmak isteyen insanlarına hitap ediyor. Birçok değişik kombinasyon ile satın alabileceğiniz Fiat 500 en kalabalık park alanlarında bile kolaylıkla park yerini bulacaktır.

3- Renault Zoe

Zoe
Renault – ZOE

Fransız markanın hem elektrikli hem minik modeli Renault Zoe listemizin 3. sırasının sahibi. Renault Twizy modeli ile Fransız marka içinde süregelen mini otomobil akımı Zoe ile de devam ediyor. Renault’un hem elrktrikli hem mini modeli yakıt tüketimi, kullanım kolaylığı yardımıyla kullananların ilk tercihleri içinde.

4- Citroen Ami

Muhtemelen toplumsal medya da minimum 1 kere görmüşsünüzdür. Tamamen plastik parçalardan oluşan bir gövdeye haiz olan Citroen Ami, tak çıkar portatif parçaları, elektrikli olması ve minik olması yardımıyla bilhassa Türk kullananların ilk tercihleri içinde.

5- Hyundai i10

Türkiyenin en ucuz sıfır otomobili olarak malum Hyundai i10 listemizin 5. sırasının sahibi. Uygun fiyatlı oluşu, yakıt sarfiyatının azca oluşu ile dikkat çeken i10 bilhassa son nesillerinde birçok donanıma da haiz oldu. Park problemi olmayan i10 listemizde en fazlaca tercih edilen otomobiller içinde.

Peki siz park derdi olmayan en fazlaca satılan mini otomobiller listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin…

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.