Netflix gizyazı paylaşımı kısıtı sebebiyle tepki görüyor!

28.04.2023
Netflix gizyazı paylaşımı kısıtı sebebiyle tepki görüyor!

[ad_1]

Hizmet verdiği bazı ülkelerde abonelerin şifrelerini diğeri kullanıcılarla paylaşmalarını engellemiş olan Netflix, tehlikeli netice kararının negatif sonuçlarıyla karşı karşıya! Kısıtlamadan hoşnut olmayan kullanıcılar, Netflix aboneliklerini iptal etmeye başladılar. Netflix’in abonelerinin tepkilerine karşın gösterdiği dikkat çekici yaklaşımı, uygulamakta olduğu kısıtlamalarda kararcı olduğuna işaret ediyor.

Abone sayısı hızla düşüyor!

Netflix, Şubat 2023 itibarıyla bazı Avrupa devletlerinde abonelerin birbirleri içinde gizyazı paylaşımı yapmalarını engellemeye başladı. Aynı adreste ikamet edilmediği yada fazladan ücret ödemesi yapılmadığı sürece ortak hesap kullanımını engellemiş olan Netflix, bu kararını Kanada, İspanya ve diğeri bazı Avrupa devletlerinde uygulamaya başladı. Netflix’in bu tehlikeli netice hamlesine tepki gösteren bir milyonu aşkın kullanıcı, Netflix aboneliklerini iptal etti.

Netflix Şifre

Kullananların gizyazı paylaşım engeli sonucuna verdiği tepkiye Netflix’in yaklaşımı, merak mevzusu oldu. Netflix’in mevzuyu ele alma biçimi göz önünde bulundurulduğunda, söz mevzusu tepkinin geçici olarak nitelendirildiğini açıkça görebiliyoruz. Daha ilkin de benzer bir durumla karşı karşıya kalan Netflix, almış olduğu bu tehlikeli netice karardan vazgeçmeyecek şeklinde görünüyor. Ek olarak, kısıtlamanın nerede ise uygulanmadığı diğeri ülkelerin de kısa sürede listeye dahil edilmesi ümit ediliyor.

Netflix şifre paylaşımına dur demeye hazırlanıyor!

Netflix gizyazı paylaşımına dur demeye hazırlanıyor!

Netflix, 100 milyon kişinin arkadaşlarından yada aile üyelerinden edindikleri şifreleri kullanarak platformu kullandıklarını belirtiyor.

Gizyazı paylaşımını engellemiş olan karar, Avrupa ülkelerinden ilkin Güney ABD’da uygulanmıştı. 2022 yılı itibariyle uygulanan kararla beraber şu an olduğu şeklinde birçok bölge kullanıcısı aboneliklerini iptal ettirmişti. Yalnız Netflix’in o dönemde de kararından geri dönmemesi üzerine abone sayısının tekrardan eski seviyesine ulaştığını ve tepkilerin ortadan kalktığını gözlemledik. Netflix, kararını uygulamakta olduğu yeni ülkelerde de benzer bir durumla karşı karşıya kalmayı bekliyor olabilir.

Sizler, Netflix’in yeni gizyazı paylaşım politikasıyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce, gösterilen tepkiler sona erecek mi? Almış olduğu tepkilere rağmen uygulamasından geri adım atmayan Netflix, doğru bir tutum mu sergiliyor? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.